Soru:
Taşındıktan sonra yasal olarak ehliyet almak zorunda mıyım?
childofsoong
2015-06-02 03:30:34 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Kısa süre önce Arizona'dan Washington'a taşındım ve arabamı kaydettirebilmek için Washington Sürücü Belgesi almam gerekiyordu (AZ kaydının süresi dolmak üzereydi). Ancak, bunu yapmam gerekmiyormuş gibi davranarak, yeni eyalette araba kullanmak için yasal olarak kayıt yaptırmam gerekir mi? 2051'e kadar sona ermeyen Arizona lisansımı tutmayı tercih ederdim (AZ lisansları siz farkında değilseniz 65 yaşına gelene kadar sona ermiyor). Seçmen bilgilerinizi güncellemeniz gerektiğinin tamamen farkındayım, ancak özellikle ehliyet konusunu merak ediyorum.

Pek değil ... Bu benim için bile geçerli olmayan bir varsayım ve farklı bir durumda olsaydım yasal olarak bir şey yapmak zorunda olup olmayacağımı soruyorum.
Bu konudaki eyalet yasalarının değişeceğinden şüpheleniyorum, bu nedenle Washington ve Arizona için etiketler eklemek faydalı olabilir. İşin içine girebilecek başka bir faktör, her eyaletin daimi ikamet veya birincil ikametin ne olduğuna ilişkin tanımıdır.
2051 ?! Arabanızı Arizona'da da 5 yıllığına yenilemiş olabilirsiniz!
Bir cevap:
Mark
2015-06-02 10:09:41 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Washington State Department of Licensing web sitesine göre, Washington'da ikamet kurduğunuz andan itibaren Washington Eyaleti ehliyetinizi almak için 30 gününüz var. Aşağıdakilerden herhangi birini yaparsanız oturma izniniz olmuş sayılırsınız:

  • Oy vermek için kaydolun
  • Eyalet avantajlarından yararlanın
  • Herhangi bir WA eyalet lisansı alın ikamet ücretlerinde
  • Eyalet içi öğrenim ücretlerini alın


Bu Soru-Cevap, otomatik olarak İngilizce dilinden çevrilmiştir.Orijinal içerik, dağıtıldığı cc by-sa 3.0 lisansı için teşekkür ettiğimiz stackexchange'ta mevcuttur.
Loading...