Soru:
Birleşik Krallık'ın 1990 Bilgisayar Kötüye Kullanım Yasasının 3A Bölümü
Lucas Kauffman
2015-05-27 02:39:21 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Birleşik Krallık'ın bilgisayarı kötüye kullanma yasasının 3A Bölümü, bilgisayarın kötüye kullanımı için kullanılabilecek makaleler üretmenize, edinmenize veya tedarik etmenize izin verilmediğini belirtiyor.

İngiltere'deki bilgi güvenliği blog yazarları ve konferans konuşmacıları nasıl davranıyor Bu, teknik olarak kötü niyetli olmayan bir amaçla bile olsa, CMA'nın ihlali anlamına mı geliyor?

Bir cevap:
#1
+4
Lucas Kauffman
2015-05-27 02:41:27 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Söz konusu mevzuat 1990 Bilgisayar Kötüye Kullanım Yasası'nın 3A bölümüdür (bu bölüm 2006 Polis ve Adalet Yasası'nın 37. bölümü ile CMA'nın orijinal metnine eklenmiştir):

3A Bölüm 1 veya 3 uyarınca suçta kullanılmak üzere eşya yapmak, tedarik etmek veya elde etmek

(1) Bir kişi, bir suç işlemişse suçludur. , 1. veya 3. bölüm kapsamındaki bir suçun işlenmesi veya işlenmesine yardımcı olmak için kullanılmasını amaçlayan herhangi bir makaleyi uyarlar, tedarik eder veya teklif eder.

(2) Bir kişi bir suçlu 1. veya 3. bölüm kapsamındaki bir suçu işlemek veya işlenmesine yardımcı olmak için kullanılabileceğine inanan herhangi bir maddeyi tedarik ederse veya sunmayı teklif ederse suç.

(3) Bir kişi Bölüm 1 veya 3 kapsamındaki bir suçu işlemek veya işlenmesine yardımcı olmak için kullanılması amacıyla herhangi bir madde elde ederse suç işlemiş olur.

(4) Bu bölümde "Makale" herhangi bir programı veya d ata elektronik biçimde tutulur.

(Bölüm 1 ve 3, yetkisiz erişim ve bilgisayarın çalışmasına zarar verme ile ilgilidir)

İngiltere ve Galler'de kovuşturmalar, Kraliyet Savcılık Servisi, 3A bölümü için CPS tarafından oluşturulmuş yönergeler vardır:

Savcılar, bilgisayar sistemlerinin güvenliğiyle ilgilenen meşru bir sektör olduğunun farkında olmalıdır. Donanım ve yazılımı test etmek ve / veya denetlemek için 'makaleler' (elektronik biçimde tutulan her türlü program veya verileri içerir) oluşturur. Bu nedenle bazı makalelerin ikili kullanımı olacaktır ve savcıların şüphelinin suç kastı olduğunu tespit etmesi gerekir.

...

İkili kullanımla ilgilenen savcılar makaleler, kovuşturma başlatılıp başlatılmayacağına karar verirken aşağıdaki faktörleri dikkate almalıdır:

Kurum, şirket veya başka bir organın sağlam ve güncel sözleşmeleri, hüküm ve koşulları veya kabul edilebilir kullanım politikaları var mı?

Öğrenciler, müşteriler ve diğerleri CMA'dan ve neyin yasal ve yasa dışı olduğundan haberdar ediliyor mu?

Öğrenciler, müşteriler veya başkalarının CMA'ya aykırı olma niyetinde olmadıklarını belirten bir beyanı imzalaması gerekiyor mu?

Bölüm 3A (2) için:

Bir makalenin ceza gerektiren bir suç işlemek için kullanılması (veya kötüye kullanılması) olasılığını belirlerken savcılar aşağıdakileri dikkate almalıdır:

Makale öncelikle, kasıtlı olarak ve yalnızca bir CMA suçu işlemenin amacı (yani bilgisayar materyaline yetkisiz erişim)?

Makale geniş ölçekte ticari olarak mevcut mu ve yasal kanallar aracılığıyla satılıyor mu?

Makale meşru amaçlarla yaygın olarak kullanılıyor mu?

Önemli bir kurulum tabanı var mı?

Makalenin suçu işlemek için kullanıldığı bağlam, asıl amaçlanan amacı ile karşılaştırıldığında neydi?

Tom77'den Sec.SE'den orijinal cevap

Benim için ** güçlü ** sözler ** suçtur **.


Bu Soru-Cevap, otomatik olarak İngilizce dilinden çevrilmiştir.Orijinal içerik, dağıtıldığı cc by-sa 3.0 lisansı için teşekkür ettiğimiz stackexchange'ta mevcuttur.
Loading...