Soru:
Pennsylvania'da tek mal sahibi olarak çalışmak yerine bir LLC kurarken daha fazla yasal koruma var mı?
James Jenkins
2015-05-28 00:20:20 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Teoride, bir LLC (Sınırlı Sorumluluk Şirketi), dava açılması halinde mal sahibine bir koruma düzeyi sunar.

Ev satın almak ve kiraya vermek istiyorum, gelecekte kiracılar tarafından dava edilmekten korkuyorum (özel bir endişe yok, ancak ABD'de yaşıyorum (Birleşik Sue).

Varsa, evlerin sahibi olan bir LLC'ye sahip olmak daha fazla korumaya sahip mi?

LLC'nin sahibi olurdum, LLC evlerin sahibi olur ve kirayı alır.

üç yanıtlar:
#1
+6
Libra
2015-05-28 00:31:27 UTC
view on stackexchange narkive permalink

LLC, şahsınızdan yasal olarak farklı bir varlıktır. Temel olarak, LLC'niz dava edilirse ve kaybederseniz, yalnızca LLC'nize koyduğunuz şeyi kaybedebilirsiniz. Kişisel varlıklarınıza dokunulmamış.

Çok bilgili bir davacı, hem LLC'nizi hem de sizi kişisel olarak dava ederek bu sorunun üstesinden gelmeye çalışabilir. (Bunu kendim yaptım.) Öyle olsa bile, LLC'nizin işini kişisel işinizden ayrı tutmaya dikkat ediyorsanız (varlıkların karıştırılması yok, LLC'nizin faturalarınızı ödemek için kullanılmaması, yalnızca maaşınızın olması), bu durumda kanun sizi LLC'nizin "eylemleri" için kişisel sorumluluktan kurtarır.

"Karışmaya" karşı uyarmamın nedeni, bunu yaparsanız LLC'nin korumasını şu şekilde kaybedebilirsiniz: ayrı bir varlık ve LLC'nin yaptıklarından kişisel olarak sorumlu olun. Bu, "kurumsal perdeyi delmek" olarak bilinir.

Birden fazla eyalette ev kiralama faaliyetleriniz varsa, her eyalet için LLC kurmak isteyebilirsiniz. Bunun nedeni, bazı eyaletlerin daha fazla kiracı olması ve diğer eyaletlerin diğerlerinden daha fazla ev sahibi dostu olmasıdır, bu da kendinizi bir eyalette diğerine göre farklı şekilde savunmak isteyebileceğiniz anlamına gelir.

Kişiyi şirketin eylemleri için (başarılı bir şekilde) dava etmenin teknik terimi "kurumsal perdeyi delmek" tir.
@cpast: Noktanıza yeni bir paragraf eklendi.
#2
+2
feetwet
2015-05-28 00:54:03 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Ayrıca, sorunun yalnızca bir LLC'yi kullanıp kullanmama meselesi değil, aynı zamanda bu LLC'yi nerede oluşturacağına da dikkat edin. Örneğin Delaware, istisnai gizlilik hükümleri dahil nispeten benzersiz korumalar nedeniyle başka bir yerde sahip olunan ve işletilen LLC'ler için çok popüler bir evdir.

Savvy operatörler, genellikle ilk sahibin bir veya daha fazla "faaliyet gösteren şirketin" tek yasal sahibi olan bir "holding şirketi" aracılığıyla yatırım yapmasını sağlayarak ek koruma eklemek için genellikle LLC'leri katmanlandırır.

#3
+1
Shincke
2015-05-29 08:45:20 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Bu yanıt, Pennsylvania kanunları hakkında hiçbir bilginin olmadığını yansıtmaktadır. Çoğu eyaletteki genel kural, bir LLC'nin alacaklısının LLC üyelerini doğrudan takip edemeyeceğidir. Başka bir deyişle, uygun kurumsal formalitelere uymanız koşuluyla, LLC'nin büyük harf kullanımı sorumluluk sınırıdır. Aynısı bir şirket için de geçerli olacaktır, ancak LLC'lerin, şirketleri yöneten yasaların tüm formalitelerini zorunlu olarak gerektirmeyen sözleşmenin yaratıkları olma ek faydası olmasına rağmen. Tarif ettiğiniz durumda, öncelikle kurumsal formaliteleri sürdürmekle ilgilenirim. Bunu yaparsanız, kurumsal formun önemli bir faydası vardır; yapmazsanız, bu küçük bir engeldir.Bu Soru-Cevap, otomatik olarak İngilizce dilinden çevrilmiştir.Orijinal içerik, dağıtıldığı cc by-sa 3.0 lisansı için teşekkür ettiğimiz stackexchange'ta mevcuttur.
Loading...