Soru:
İşaretsiz bir polis arabası / gizli polis tarafından devrilmeye ilişkin hangi kanunlar var?
Adam
2015-05-27 11:21:58 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Bu hiç başıma gelmemiş olsa da, yolda araç kullanan ve ardından bir bilet almak için kenara çekmeleri için (bir şekilde, genellikle kırmızılar ve mavilerle) işaret edilen insanların ve bunu yapan arabanın Bu bölge için olağan polis arabası değil, bunun yerine işaretsiz bir araba.

Yasal olarak, normal bir polis arabasında yaptığınız gibi bu işaretsiz arabayı kenara çekmeniz gerekiyor mu? Bu durumdan (herhangi bir durumda) hangi kanunlar bahsediyor veya bunları tanımlıyor? Gerekirse , polis arabasının yasal olup olmadığını nasıl anlarsınız?

Connecticut Eyalet Polisinin * yalnızca * işaretsiz arabaları vardır (kruvazörleri ışık çubuğuyla birlikte düz gridir). Yine de polis size bir rozet göstermeli veya üniformalı olmalıdır. Ayrıca, işaretlenmemiş arabalar, birçok ülkede trafik denetiminde gerçekten çok yaygındır.
@cpast,, söylediklerinizin aksine, California farklı olmaya yalvarıyor - işaretlenmemiş trafik arabaları hız tuzakları oluşturacak ve Kaliforniya'da hıza ilişkin yaptırımlar için açıkça yasa dışı. http://forums.officer.com/t99296/ http://www.metnews.com/articles/2008/dyer052308.htm
@cnst Sözlük, "çok fazla" tanımınız ile farklılık arz ediyor. California'nın, birincil görevi trafik denetimi olan memurlar için işaretsiz araçlara izin vermediğinin farkındayım (ancak, diğer görevlerdeki bir memur için işaretsiz bir memurun kullanması * kesinlikle * geçerlidir ve bu memur * kesinlikle * izinlidir. Gözlenen ihlaller için durur; Kaliforniya'da işaretsiz bir araba için durmanız gerekir. Ayrıca, tüm duraklar trafik ihlalleri için değildir). Ancak diğer eyaletler California (veya Michigan) değildir ve bunu bu şekilde yapmayın.
@cpast hepsi gri mi? Millet ve lacivert gibi bir dizi koyu renkte gelirlerdi. Sanırım bir keresinde birini kenara çeken ışık çubuğuna sahip bir dondurma kamyonu görmüştüm. Ayrıca, benim deneyimime göre, her zaman hafif bir bara sahip değiller; bazen sadece gösterge panelinde ve (renkli) arka camın içinde ışıklar bulunur. Tecrübelerime göre, bu araçların sürücüleri her zaman üniformalı.
@cpast http: // makaleler.courant.com / 1999-03-28 / haberler / 9903280173_1_unmarked-new-cars-troopers
Beş yanıtlar:
#1
+7
feetwet
2015-05-27 20:09:02 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Çoğu durumda, yolun kenarına çekip herhangi bir araç, kırmızı ve / veya mavi ışıklar yanıp sönen, karşıdan gelen veya sollayan için durmanız gerekir. Bunu yapmazsanız, hareket eden bir ihlalden suçlu olursunuz. 1

Farları olan araç arkanızdan içeri çekilirse aynı yasa aracınızı hareket ettirmenizi yasaklar. Yani işaretsiz bir arabanın kenara çekilmesinin yasası budur.

Yetkiniz olmayan biri tarafından bu şekilde durdurulduğundan endişeleniyorsanız (polis taklitçileri bunu yaptığı bilinmektedir) 911'i arayın ve memurun görünen acil durum aracının yasal olup olmadığını onaylamasını sağlayın. Genel olarak, güvenliğinizden korkuyorsanız, arabanızda kalabilir ve kendinizi ifşa etmeden önce bilinen bir polis karakoluna kadar refakat edilmenizi isteyebilirsiniz. Örneğin, bir Ohio Eyaleti Otoyol Karakolunun tavsiyesi:

Durduğunuz alan ıssız görünüyorsa, Miller orada durmanız gerekmediğini söyledi. Hatta, "O iyi aydınlatılmış alana veya bir kamu binasına, itfaiyeye, hastaneye gidin" dedi. [B] dursanız bile, kendinizi güvende hissetmiyorsanız, "Cep telefonunuzu kullanarak 9-1-1'i tuşlayın ve memurla konuşun, ona neler olup bittiğini bildirin, konumunuzu verin ve size yol göstermesini sağlayın senden yapmanı istediği şeye. "

Polis tarafından" işaretsiz "arabaların kullanımını kısıtlayan bazı yargı alanları var.

Bu cevap herhangi bir yasal otoriteye atıfta bulunmaz. Köprüler, hukuka değil, kişisel güvenliğe ilişkin tavsiyeler içindir. İnsanlar bunu, bunu ya da diğerini gerektiren 'yasaya' yapılan muğlak atıfları kabul etmemelidir.
@PatrickConheady - İyi noktalar. Bunun gibi bir soruyla ilgili sorun, geçerli yasaların tipik olarak eyalet düzeyinde ve hatta bazen daha düşük yargı bölgelerinde çıkarılmasıdır. * Örnekler * belirli durumlardan sağlanabilir ve * birçok * eyalet tarafından kullanılan bazı model kodları olabilir. Uyumsuz kanun örnekleri gibi, bu tür kanunlardan herhangi birinin alıntıları yararlı cevaplar olacaktır.
#2
+1
Muze
2018-09-15 00:51:55 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Yaşadığım yerde 911'i arayabilir ve kenara çekmeden önce arkanızdaki memurun gerçek olup olmadığını sorabilirsiniz. 911 operatörü durum hakkında memuru bilgilendirecek ve trafikten uzak güvenli bir yerde kenara çekmenizi doğrulayacaktır.

#3
  0
Victor Juliet
2015-05-27 14:57:54 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Washington eyaleti yasama organı şöyle diyor: "Bu eyalette Washington eyaleti dışında herhangi bir ilçe, şehir, kasaba veya kamu kuruluşunun sahip olduğu veya kontrol ettiği herhangi bir araçtan sorumlu olan ve kamu işlerinde kullanılan herhangi bir kamu görevlisinin Sağ ve sol taraflarda göze çarpan bir yerde, bu tür otomobil veya diğer motorlu taşıtlar üzerinde, yüksekliği bir ve çeyrek inçten daha az olmayan zıt renkteki harflerle gösterilmedikçe ve gösterilmedikçe, bu eyaletteki kamu otoyollarında aynısını işlet bu ilçe, şehir, kasaba veya diğer kamu kuruluşunun adı, söz konusu aracın kullanıldığı işletmenin ilgili departman veya ofis adı ile birlikte. Bu bölüm, şerif ofisinin araçları için geçerli değildir, yerel polis departmanı veya yerel barış görevlileri tarafından özel gizli veya gizli soruşturma amaçları için kullanılan herhangi bir araç. ".

Bu nedenle, gizli soruşturma amaçları bahanesiyle b Bu yasanın yorumlanabilirliği çok belirsiz olduğundan işaretsiz bir polis aracı tarafından çekildi.

Alıntı yaptığınız yasa için alıntı yapabilir misiniz?
Alıntı yaptığınız tüzük, memurun bu tür bir arabayı kullanmasının "hukuka aykırı" olduğunu söylüyor. Bu, iddia edilen teknik kusurun, memurun kenara çekme talebini görmezden gelmenizi yasal kılıp kılmadığından farklı bir sorudur.
@chapka: Böyle bir yasa *, sıradan vatandaşlara, gerekli şekilde işaretlenmemiş bir araba kullanan herhangi birinin, itaat etmesi gerekecek bir polis memuru olmadığına inanmaları için neden * olarak yorumlanmalıdır. Ne yazık ki, hatırladığım kadarıyla, en az bir eyaletteki bir mahkeme, bir vatandaşın kendisini tutuklamak isteyen kişinin polis olduğundan şüphe duyduğunu ifade ettiği ve polisin gösteri yapmak için hiçbir çaba göstermediği bir durumda "tutuklamaya direnme" suçlamasını onayladı meşruiyeti.
@supercat kulağa mantıklı geliyor. Özel arabasında görevli bir polis memuru hala bir polis memurudur ve devam eden bir suçu fark ettiğinde müdahale etmesine izin verilir. Sadece üniformasının dışında olması ve resmi bir arabada olmaması bu gerçeği değiştirmez. Bununla birlikte, kendisini tanıtmaktan aciz veya isteksiz olması endişe vericidir.
Gerçekte polis olduğuna dair kanıt sunmayan birinin emirlerini reddettiği için bir vatandaşı cezalandıracak herhangi bir hakime, vatandaşların polis olduğunu iddia eden rastgele bir dolandırıcıya itaat etmelerinin beklenip beklenmeyeceği sorulmalıdır. Cevap evet ise, bunun kamuoyuna açıklanması gerekiyor. Hayır ise, polis olduğunu iddia eden ancak buna dair gerçek bir kanıt göstermeyen kişilerin emirlerini reddeden kişilere verilen cezayla çelişir.
#4
  0
chapka
2015-05-27 19:59:09 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Çoğu yargı alanında, bir polis memurunun (veya diğer sınıf ilk müdahale ekiplerinin) ışıkları ve sirenleri çalıştırması yasa dışıdır.

Diğer bir deyişle, arabada ışık çubuğu varsa veya manyetik bir geçmeli kubbe ışığı bile olsa, kelimenin makul anlamıyla "işaretsiz" değildir.

Sanırım benim için soru şudur: yasal otorite ne zaman kenara çekmenizi gerektirir? sıradan polis arabası seni kenara çekiyor? Bu kanun, "Ama sadece araba belli bir renkse?" Diyor mu? Olmazsa, ne fark edebilir ki?

Soru kanunları soruyor; bu cevap herhangi bir yasayı tanımlamaz.
#5
-4
Madisuncle
2016-06-27 02:19:57 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Öyle görünüyor ki, birkaçı dışında herkes, özgür bir ulusun vatandaşı olarak haklarından vazgeçmeye istekli iyi, küçük beyin yıkanmış Amerikalılar. Neredeyse herkes, aracın bir tane bile yanıp sönen ışığı varsa kenara çekmeniz gerektiğini söylüyor. Bu gerçeklerden daha uzak değil. Büyük demokratik NY eyaletinde, nezaket ışıklarımız var. Kırmızı, mavi veya yeşil, itfaiyeci veya EMT iseniz, söz konusu ışığı kullanmanıza izin verilir. Hiçbir kanun o araç için durmanız, yavaşlamanız veya kazak giymeniz gerektiğini söylemez. Gönüllü bir itfaiyecinin ön göğsünde kırmızı ve mavi çubuk ışığı olan mavi bir 4dr Chevy Malibu olduğunu varsayarsak. Kazak mısınız? Hangi kanun yapmanız gerektiğini söylüyor? Bugün itfaiyeci ve yarın gizli görevli olursa ne olur? Hukuk kitaplarının sivili koruyacak şekilde okunması gerekiyor. Çünkü sonuçta ortalama bir insanı korumak hükümetin sorumluluğundadır.

NY yasası, aslında kırmızı aydınlatma ışıklarına izin vermez *. Kırmızı ışıklar (fren lambaları gibi kanunen gerekli olanlar dışında) yetkili acil durum araçlarıyla sınırlıdır. Gönüllü itfaiye departmanlarının şefleri ve yardımcı şefleri normalde kullandıkları araçlara kırmızı ışık yakabilirler, ancak bunun nedeni bu araçların * acil durum araçları * olmasıdır.
Soru kanunları soruyor; bu cevap herhangi bir yasayı tanımlamaz. Örneğin New York'ta ilgili bir yasa yoksa, bu, ilgili bir yasanın yokluğunun kolayca doğrulanabilmesi için yol kullanımıyla ilgili mevcut yasalara atıfta bulunarak gösterilmelidir.
Kötü bir karşılama aldığınız için üzgünüm. Yeni bir kullanıcıya asla olumsuz oy vermem. Lütfen burada başka bir soru veya SE sitesini deneyin. Yeni kullanıcılar için daha dostane olması için yeni politikalar yapılmıştır.
@MuzethegoodTroll. Neredeyse hiçbir zaman olumsuz oy vermedim. Yeni Zelanda'dayım. Buradaki çoğu insanı aktif olarak aşağılayarak başlayan ve daha sonra muhtemelen sahte cevaba en iyi ihtimalle sorgulanabilir bir cevap veren bir cevabı olumsuz oylamayı düşünürdüm. Diğerleri, nüansları ve olası özel durumları, bu cevabın yetersiz olduğunu ve yaklaşımların "yararlı olmadığını" doğrulayacak kadar iyi açıklayan iyi cevaplar verdiler. || Hayır, olumsuz oy kullanmıyorum.


Bu Soru-Cevap, otomatik olarak İngilizce dilinden çevrilmiştir.Orijinal içerik, dağıtıldığı cc by-sa 3.0 lisansı için teşekkür ettiğimiz stackexchange'ta mevcuttur.
Loading...