Soru:
Geçmişte hukuk fakültesine hiç gitmemiş avukatlar gibi bugün hukuku kendi kendine nasıl öğrenebilirim?
AYX.CLDR
2015-05-27 09:47:03 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Hukuk ders kitaplarını ve yasal davaların hükümlerini basitçe okuyabilirsiniz, ama başka ne olabilir?

Akılda hangi amaç ile kendi kendine öğrenin? En iyi yol aslında "hukuk fakültesine gitmek", bu yüzden hukuk fakültesi var.
@cpast Katkıda bulunmak için bir cevabınız varsa lütfen aşağıya gönderin. Teşekkürler.
@cpast: "hukuk fakültesine gitmek", birinin harcayacak parası veya 4 yılı yoksa en iyi yol DEĞİLDİR.
üç yanıtlar:
#1
+8
kevin
2015-05-27 18:33:29 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Yalnızca hukuk bilgisi edinmek istiyorsanız, okumak en etkili yoldur.

Hukuk dersleri bile (en azından benim geldiğim yerde) tonlarca okumadan oluşur. Okuyun, okuyun, okuyun. Genellikle öğeler şunlardır:

  1. Mevzuat (yani gerçek kanun). Bir Fikri Mülkiyet sınıfına katılıyorsanız, Telif Hakkı yasalarını okumakla görevlendirileceksiniz. Ceza Hukuku dersinde kovuşturma ile ilgili yasaları ve çeşitli suçların yasal tanımlarını okuyacaksınız.
  2. Ders kitabı / ders slaytları. Mevzuatta karşılaştığınız kavram ve terimlerin sıradan bir açıklamasını basit örneklerle birlikte sağlayacaktır.
  3. Hukuk davaları. Bunlar, Common Law'ın uygulandığı bir ülkede özellikle önemlidir.

İşte bir gerçek: Hukukun her yönünü öğrenemezsiniz. Çok fazla şey var. Bu nedenle sözleşme, kaza tazminatı, arazi anlaşmazlığı vb. Konularda uzmanlaşmış avukatlar var.

#2
+3
jqning
2015-10-11 09:01:05 UTC
view on stackexchange narkive permalink

California, Maine, Vermont, Virginia ve Washington eyaletlerinde, hukuk fakültesine gitmemiş bir başvuru sahibi, uzun bir süre bir yargıç veya avukat gözetiminde hukuk okuduktan sonra baro sınavına girebilir.
2013'te, hukuk okulları aracılığıyla 84.000 kişiden 60'ı bu şekilde avukat oldu.

Wikipedia®'dan

Söyleyebileceğim kadarıyla bu cevabın üç olumsuz oyu var, ancak kimse bunda neyin yanlış olduğu konusunda yorum yapmadı.
Ek bilgi veya bağımsız yorum olmadan doğrudan kopyalanıp yapıştırılır. Gerçek sayfaya bağlantıyla yeni yorum yapmış olabilirsiniz, en azından o zaman ifadelerin bağlamı ve tam kaynağı mevcuttur.
@Nij yığını, sayfaların içeriği kaybolduğu veya değiştiği için sayfalara bağlantı vermenizi istemez. Bunu yapmanın doğru yolu budur.
Bu kesinlikle doğru yol değil. Kaynağa olabildiğince kesin bir bağlantı vermeli, ** sonra ** metni alakalı olduğu kadar alıntı yapmalı, ** sonra ** neden * alakalı * olduğunu açıklamalısınız. Olduğu gibi, herhangi bir şey yazabilir ve altına "Wikipedia'dan" yazabilirdiniz - bunu kontrol etmenin bir yolu yok ve bu bilginin neden önemli olduğunu bile göstermediniz.
@Nij Soruları yanıtlama şeklim gayet iyi. Yine de, benim verdiğim cevaplarla ilgili fikrinizi bir hafta içinde ikinci kez sunuyorsunuz. Ve bilginin doğruluğu konusunda değil, cevabın biçimi ve stili konusunda. Kullanıcıların gerçekten “(cevabımı) kontrol etmenin bir yolu olmadığını” düşünüyorsanız, sorun nasıl yanıtladığım değil, İnternet'i nasıl kullandığınızla ilgilidir. Ama bunun doğru olmadığını biliyorsun; Cevabı kontrol etmenin bir yolu olduğunu biliyorsun, bu yüzden can sıkıcı oluyorsun. Yararlı değil.
#3
-5
Mark Rosenblitt-Janssen
2017-11-09 00:21:39 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Diğer yanıtları görmezden gelin - bunlar, bugünün yasasında neyin yanlış olduğunu gösterir.

Yasayı anlamak istiyorsanız, yasanın ne için olduğunu anlamalısınız: bu, avukatlar yaratmak değildir.

Amerikan Devrimcilerin ne için savaştığını öğrenin. Bağımsızlık Bildirgesi'ni okuyun ve Kanunun Ruhu ile iletişime geçin. The Pledge of Allegiance'de de var.

İnsanoğlundaki ortak değerler nedeniyle, hukukun tamamının dayandığı yalnızca iki sütun vardır: Özgürlük ve Adalet. Bunları anlayın, diyalektiğe hakim olun ve bir dereceye ihtiyacınız olmayacak.

Bu, hukukun nasıl etkili bir şekilde öğrenileceği sorusuna cevap vermiyor. Soru aynı zamanda bir yargı yetkisini de belirtmiyor, bu nedenle bağımsızlık ilanı ve bağlılık sözü dinleyicilerin çoğunluğu için ya alakasız ya da aktif olarak yanlış.


Bu Soru-Cevap, otomatik olarak İngilizce dilinden çevrilmiştir.Orijinal içerik, dağıtıldığı cc by-sa 3.0 lisansı için teşekkür ettiğimiz stackexchange'ta mevcuttur.
Loading...