Soru:
Toronto'da yalnızca İngilizce trafik işaretlerine uymak zorunda mısınız?
cnst
2015-05-27 06:24:18 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Kanada iki dillidir, ancak Toronto Bölgesi gibi bazı büyük metropollerin tüm trafik işaretleri Fransızca kopyası olmadan yalnızca İngilizce'dir.

Bu yasal mı, değil mi? Bu tür işaretlere saygı duymanız gerekiyor mu, ör. Pzt-Cum dönüş yok mu, yoksa yalnızca etkin bir şekilde bilgilendirme amaçlı mı? Ya hiç Fransızca bilmiyorsan?

Yeni Zelanda'nın 3 resmi dili vardır: İngilizce, Maori ve Yeni Zelanda işaret dili. Akıl şaşırtıyor :-).
2003 yılında İngiltere'den Galler'e giderken otoyol, bir dizi geniş S'yi tanımladı, öyle ki yol İngiltere'ye gidip geliyordu - Galler, birden fazla kata sınır - tipik olarak geçişler arasında bir mil ya da birkaç mil. Galler'deyken işaretler aşağıda İngilizce ile Galce idi. İngiltere'deyken işaretler İngilizceydi. Gerçekten mi.
Iki yanıtlar:
#1
+11
ShemSeger
2015-05-27 08:12:40 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Düzenle:

Ontario Karayolu Trafik Yasasını tartışan bir forum var ve bu görünüşe göre çok sorulan bir soru. Tartışmayı özetlemek gerekirse, Fransız Dil Hizmetleri Yasası O.Reg 615 nedeniyle, Toronto gibi Fransız hizmet bölgelerinde tekil işaretlere itiraz etme olasılığınız vardır. Gerçek şu ki, Toronto hiçbir zaman tüm trafik işaretlerini iki dilli yapma seçeneğini benimsemedi. Forumda Fransızca olmayan bir işarete itiraz etmeye çalışan ve davayı kaybeden birinden alıntı yaparken:

"... Savcı Toronto şehrinin bu iki dilli seçeneği asla onaylamadığını veya benimsediğini savundu. ayrıca, Şehrin temyizde bulunduğunu ve davayı yüksek mahkemeden kazandığını belirtti. "

Karayolu Trafik Yasası'ndan:

HTA OREG 615
52. Fransız Dil Hizmetleri Yasası tarafından belirlenen bir bölgede bulunan bir belediyenin, (Belediye) bu bölümün 14. bölümü uyarınca bir yönetmeliği kabul etmediği sürece, bu tür alanlar için işaret gerekliliklerine uyması gerekmez. Davranmak.

Bu nedenle, yanıt evet, Toronto'da yalnızca İngilizce işaretlerine uymanız gerekiyor gibi görünüyor. Ontario'nun diğer bölgelerinde tabelalara itiraz edebilirsiniz, ancak yalnızca bir belediye Fransız Dil Hizmetleri Yasası'nın 14. bölümü uyarınca bir yönetmeliği onaylamışsa.


Evet, itaat etmelisiniz tüm işaretler. Bölgeye bağlı olarak, işaretin Fransızca'yı içerecek şekilde güncellenmesi gerektiğini iddia edebilirsiniz, ancak çoğu yerde buna uymanız gerekmediğini iddia etme olasılığınız düşüktür.

Kanada federal düzeyde iki dillidir, bu nedenle tüm federal hizmetlerin işaretlerini iki dilli yapması gerekir, ancak Kanada'nın illerinin tümü değildir iki dilli değildir güçlü >. Yasalar eyaletten eyalete değişecektir, örneğin Quebec teknik olarak tek dilli Fransızca'dır, bu nedenle işaretlerine İngilizce koymaları gerekmez, ancak hangi ilde olursanız olun, tüm işaretlere uymanız gerekir.

Tek dilli İngilizce olan birkaç il var, Britanya Kolombiyası'nda büyüdüm, burada Milli Parklar ve hükümet binaları dışında Fransızca veya iki dilli işaret yok. Hayatım buna bağlı olsa Fransızca konuşamazdım, buradaki pek çok insan olamazdı ve buraya çoğunlukla Quebec'ten taşınabilenler.

Ontario'da Fransızca Dil Hizmetleri var Frankofon nüfusu belirli bir eşiği karşılıyorsa, tüm hükümet hizmetlerinin (yalnızca federal değil) Fransızca olarak sunulmasını gerektiren Yasa. Aşağıdaki resimdeki mavi renkli alanlar, fransız hizmetleri sunan alanları temsil eder, lacivert, tüm bölgenin fransız hizmetleri sunması gerektiğini, açık mavi ise fransız hizmetleri sunan topluluklara sahip alanları belirtir.

enter image description here

Toronto atanmış bir Fransız hizmetleri belediyesidir, teknik olarak, işaret muhtemelen iki dilli olmalıdır , ama gerçek şu ki size yasayı çiğnemeniz için gerekçe vermez . Daha önce de söylediğim gibi, bir şikayette bulunabilir ve şehrin işaretini güncellemesini sağlayabilirsiniz, ancak işaretin iki dilli olmadığı gerçeğine dayanarak bir trafik ihlalinden kurtulmanız olası değildir.

Yasal olarak iki dilli işaretlere sahip olmaları gerektiğinden bile emin değilim - ilişkilendirdiğim dava, bir Ontario kanunu, görünüşe göre bir şehir Fransız Dil Hizmetleri Yasası'nın 14. bölümü uyarınca bir tüzük kabul etmedikçe iki dilli olması gerekmediğini söyler. .
Bu cevabı hiç anlamıyorum. İşaretin iki dilli olması gerektiği, ancak bir kişiye onu takip etmemesi için bir gerekçe "vermediği" neyi kastediyorsunuz? İşaret ya yasaldır ya da değildir; yasal değilse, yasal olarak izlenmesi gerekmez.
@cnst - Düzenlenmiş cevabıma bakın, Toronto'nun trafik işaretlerinin Fransızca olmasını gerektiren bir tüzüğü yok. İnsanlar "yasadışı" olarak ingilizce işaretlere meydan okumaya çalıştılar ve kayboldular.
#2
+6
cpast
2015-05-27 07:41:47 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Evet, yapmak zorundasın. Bir kişi bir Sulh Ceza Mahkemesi'ni 2004 yılında yalnızca İngilizce işaretlerin geçersiz olduğuna ikna ederken (ve ardından temyizde suçlu bulundu), 2011'de bu işaretlerin geçersiz olduğunu iddia etme girişimi alt mahkemeler tarafından reddedildi ve Ontario Mahkemesi Temyiz, 2004 kararının yanlış olduğunu düşündüklerini söylerken bu davayı dinlemeyi reddetti ( R. v. Petruzzo). Bir itirazı dinlemeyi reddetmek, yalnızca İngilizce işaretlerinin uygun olduğuna dair bağlayıcı bir emsal oluşturmasa da, buna izin verilmediğine dair iddianızda başarılı olma olasılığınızın düşük olduğu anlamına gelir.

Pekala, ne olursa olsun, bu yeni davada, işaretin yasadışı olması konusu temyizden önce gündeme getirilmemiş gibi görünüyor, bu nedenle, temyizin reddedilmiş olması pek de şaşırtıcı değil. temyizde değerlendirilmek üzere orijinal duruşmada gündeme getirildi (en azından, Kaliforniya'daki yasa hakkında müşteri bilgime göre). Orijinal 2004 kişisinin temyizde suçlu olduğunu iddia ettiği bilgisini nereden aldınız? Sadece her şeyi kazandıklarını hatırlıyorum.
@cnst "Konuyu açmadı, dolayısıyla itiraz edilemez" demediler. "Diğer mahkeme yanlıştı çünkü yasa iki dilde işaret gerektirmiyor" dediler.


Bu Soru-Cevap, otomatik olarak İngilizce dilinden çevrilmiştir.Orijinal içerik, dağıtıldığı cc by-sa 3.0 lisansı için teşekkür ettiğimiz stackexchange'ta mevcuttur.
Loading...