Soru:
Devletin kovuşturmayı reddettiği ceza davalarında rahatlama sağlamak için hangi yöntemler mevcuttur?
Chad
2015-05-27 04:47:26 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Bu soruda, büyük jüri önünde Eyalet Savcılığını atlamanın mümkün olmadığı gösterildi. Ancak, Savcılık Takdirinin güçlü, nüfuz sahibi ve / veya Mahkemenin dostlarını korumak için kullanılabileceği durumlarda ne tür bir rahatlama var?

ABD'de bilinen ciddi bir suçu bile tüm deliller bir yayda bağlıyken kovuşturma görevi yoktur. Pek çok medeni hukuk ülkesinde, bir savcının olası tüm suçları kovuşturma görevi vardır. ABD'de pratik olarak büyük bir sorun olmadı çünkü savcılar çok kıskanç olma eğilimindedir, ancak potansiyel bir sorundur (ve bu ceza hukukunu uygulamama takdiri, İkinci Değişiklik için en iyi argümanlardan biridir).
üç yanıtlar:
#1
+9
feetwet
2015-05-27 05:33:00 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Bu sorunla Pensilvanya'da karşılaştım. PA Yasası, bir Bölge Savcısının tüm özel suç şikayetlerini onaylamasını gerektirir. Savcılık dava açmayı reddederse, o zaman bir yetkili, kararı gözden geçirmesi için Common Pleas Mahkemesine dilekçe verebilir. Bununla birlikte affiant, mahkemeyi, savcılığın kovuşturmayı reddetmekle hakaretini kötüye kullandığına ikna etme yükünü taşımaktadır ki bu oldukça büyük bir engeldir.

Amerika Birleşik Devletleri'nde diğer tek yasal Bildiğim itiraz, 18 USC 242 veya 42 USC 1983 gibi geniş federal yasalar kapsamındaki federal mahkemeler aracılığıyla yapılıyor.

[Linda R.S. v. Richard D.] (https://supreme.justia.com/cases/federal/us/410/614/case.html) federal mahkemede iddia makamına veya kovuşturma yokluğuna itiraz etme hakkınız olmadığını söylüyor başka birinin; [Leeke / Timmerman] (https://supreme.justia.com/cases/federal/us/454/83/case.html) özellikle, 1983 yılında bir başkasına dava açmadığınız için dava açamayacağınızı öne sürüyor. Federal mahkemeye gitmek, yaptıklarına göre yargılanmayan kişiye karşı doğrudan federal dava açmak zorunda kalacaktı (örneğin, bir polise karşı 1983 tarihli bir iddia); savcıya dava açamazsınız.
@cpast: Doğru ve benim anladığım kadarıyla (en azından PA'da), DA'nın kararına karşı dilekçeyi kazanırsanız, devlet yine de kovuşturma başlatmayacaktır; sadece _pro se_ hakkında dava açma hakkını kazanırsınız.
Yeni öğrendim: Ohio, sakinlerin tutuklama olmadan belirli kişilere karşı doğrudan yargıçlardan dava açmalarını istemelerine izin veren birkaç eyaletten biri.
Bu suçlamalar yerel savcılık tarafından reddedilebilir mi ve ne tür suçlamalara başvurulabilir?
@cpast: yasayı bulamıyor, ancak işte bir referans: http://www.dailykos.com/story/2015/06/09/1391840/-Using-little-known-Ohio-law-leaders-request-a- Tamirci'yi öldüren memurlara karşı suçlamada bulunun. Ayrıca, http://nyti.ms/1Ml52xh adresinden "Ohio kanunu," gerçekler hakkında bilgi sahibi "olan herkesin bir mahkeme beyanı sunmasına ve bir yargıçtan tutuklama emri çıkarmasını istemesine izin verir. Onaylanırsa, tutuklamanın ardından bir kamuya açık duruşmada ve topluluk üyeleri, bunun savcıların gizli karar vermesine izin vermek yerine tercih edildiğini söyledi.
Yasa, Ohio Revize Edilmiş Kodların (2935.09) [http://codes.ohio.gov/orc/2935.09] ve (2935.10) [http://codes.ohio.gov/orc/2935.10] olarak görünmektedir; kovuşturmadan bahsetmiyor, sadece tutuklama emri çıkarıyor. [Görünüşe göre] (http://caselaw.findlaw.com/oh-supreme-court/1153236.html) savcılık bu davaları kovuşturmak zorunda değil.
@cpast: Kodlarda iyi buldum. Bununla birlikte, savcı başlangıçta bir davayı reddederse, Pennsylvania'da olduğu gibi, mahkemenin izin verdiği bir davayı _pro se_ yargılamasına izin verileceğini varsayardım.
#2
+6
chapka
2015-06-02 19:58:31 UTC
view on stackexchange narkive permalink

@feetwet'in işaret ettiği gibi, özel bir vatandaşın cezai kovuşturma başlatabileceği birkaç yargı bölgesi (bildiğim tek ikisi New Hampshire ve Pennsylvania'dır) vardır. Ancak, bunlar sınırlıdır ve nadiren kullanılan prosedürlerdir ve çoğu yargı alanında mevcut değildir.

Bir kişi bir suç işlemişse ve bunu yapmak yasal olarak anlaşılabilir bir yaralanmaya neden olmuşsa, ayrıca bir hukuk davası açabilirsiniz. dava. Birçok ceza davası, suçun mağdurları lehine haksız fiil sorumluluğu da yaratmaktadır; örneğin, yanlış ölüm davaları genellikle cinayet davalarında açılır.

Bu listeye "İngiltere ve Galler" i ekleyin. Dava açmak için Başsavcının iznini gerektiren * birkaç * suç vardır (örneğin, hayvanlar üzerinde test yasalarının ihlali).
#3
  0
Robert Columbia
2018-01-12 02:28:13 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Virginia'da, bir Yargıçtan tutuklama emri alarak bir kabahat için cezai kovuşturma başlatmak mümkündür.

Code of Virginia § 19.2-71 (vurgu benim)

§ 19.2-71. Tutuklama sürecini kim verebilir. A. Bir cezai suçla suçlanan bir kişinin tutuklanması için işlem herhangi bir çevre mahkemesinin, herhangi bir genel bölge mahkemesinin, herhangi bir çocuk ve aile içi ilişkiler bölge mahkemesinin veya herhangi bir sulh hakiminin hâkimi veya katibi tarafından başlatılabilir bu başlığın 3. Bölümünde (§ 19.2-26 ve devamı) belirtildiği gibi. Bununla birlikte, hiçbir sulh hakimi, kolluk kuvvetleri veya hayvan kontrol memuru dışındaki bir kişinin şikayetine dayanarak, Commonwealth avukatının önceden izni olmaksızın ağır suç suçu için tutuklama emri çıkaramaz. veya iddia edilen suçla ilgili yargı yetkisine sahip bir kolluk kuvveti tarafından.

Yukarıdaki yasada da görebileceğiniz gibi, ağır suç emri yalnızca şu tarihte çıkarılabilir: Commonwealth avukatı veya iddia edilen suç üzerinde yargı yetkisine sahip bir kolluk kuvveti tarafından önceden izin verilmedikçe "bir" kolluk kuvveti veya hayvan kontrol memuru "talebi" alınmışsa.

Kod of Virginia § 19.2-37, Sulh Hakimi olarak atanma koşullarını belirtir ve bunların hiçbiri avukat olmayı veya uygulama yasası için lisanslı olmayı içermez.

Bu dava alma prosedürü Misdemeanor, genellikle bir emri "yemin etmek" olarak bilinir. Yargıç, arama emri çıkarmak zorunda değildir, ancak bir kolluk kuvvetini veya Bölge Savcısını çağırmak zorunda kalmadan bunu yapabilir.Bu Soru-Cevap, otomatik olarak İngilizce dilinden çevrilmiştir.Orijinal içerik, dağıtıldığı cc by-sa 3.0 lisansı için teşekkür ettiğimiz stackexchange'ta mevcuttur.
Loading...