Soru:
Bir gemide hangi yargı yetkisi geçerlidir?
kevin
2015-05-29 18:08:13 UTC
view on stackexchange narkive permalink

A ülkesinde kayıtlı bir uçağı düşünün. B ülkesinde bulunan bir yolcu uçağı tarafından işletilen bir uçuşta, X ülkesinden Y ülkesine giden bir uçuşta yolcu taşıyor. Uçuş yolu, C ülkesinin ve uluslararası hava sahasının hava sahasından geçiyor.

A, B, C, X ve Y ülkelerinin hepsinin farklı yasal içme yaşlarına sahip olduğunu varsayın.

Bu uçuşta yasal içki içme yaşı nedir? Aynı şey gemiler için de geçerli mi?

Hangisi daha iyiyse?
Tokyo Konvansiyonu ilgi çekici olabilir, ancak tam bir cevap oluşturmak için yeterince bilgim yok.
Kısa cevap, hükmeden bir antlaşma veya sözleşmenin yokluğunda, o zaman uçağın uçuşta kaldığı süre için yerin bulunduğu ülkenin yasası geçerli olur. Bir ülkenin yasaları genellikle sınırlarından yukarı doğru (ve maden haklarının kontrolü için aşağıya doğru) uzanır.
@DavidC.Rankin Post bir cevap olarak mı?
Avation SE ile ilgili soru: http://aviation.stackexchange.com/questions/12532/is-there-a-set-of-laws-which-govern-international-flights
Bir cevap:
#1
+5
David C. Rankin
2015-05-29 23:57:46 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Kısa cevap, seyahati düzenleyen bir anlaşma veya sözleşmenin yokluğunda, uçağın aşırı uçuşta olduğu süre için uçağın bulunduğu ülkenin yasası hüküm sürer. Bir yargı yetkisinin kanunları (bir ülke veya bir eyalet) genellikle sınırlarından yukarı doğru (ve maden haklarının kontrolü için aşağıya doğru) uzatılır.

İşlemin tebligatının (bir davayı başlatan bir alıntı nüshası ile bir sanığa sunulması) veya bir tutuklamanın, eylemin gerçekleştirilmesi gereken uçakta gerçekleştiği bir dizi yargı davası vardır. yargı yetkisini kullanmak için belirli bir ülke veya eyalet.

İlk cümlede belirtildiği gibi, ülkelerin temel düzeni değiştirecek bir Antlaşma veya anlaşmaya girmesini engelleyecek hiçbir şey yoktur, ancak bir anlaşma veya konvansiyon bulunmaması, temel sınır genişletme şeması geçerli olacaktır.

Bunun doğru olmasını bekliyordum, ancak alıntılarla cevabınızı iyileştirmeyi umduğum tüm araştırmalar, tescil ülkesinin yasalarının geçerli olduğunu gösteriyor.
Uçaktan kimin sorumlu olduğunu ve uçakla ilgili sorunları belirleyen yasaları ve uçaktaki yolcuların kişisel yargı yetkisini düzenleyen yasaları ayırmanız gerekir. Yönetmelik gereği, 'uçaktan' tescil ülkesi sorumlu olsa da (Malezya Uçuş 370 Soruşturmasında bunu görüyoruz), uçağın genel durumu, yargı yetkisini ve uçakta bulunanlar için geçerli yasaları yönetir. uçuş (terörizmle ilgili yasaların dışında). Tamamen iki farklı hukuk alanı.
Bu, bir uçuş Suudi Arabistan'dan geçerse, uçaktaki tüm kadınların bir perde örmesi gerektiği anlamına mı geliyor (orada zorunlu olduğu varsayılarak)?
Hukukta "hukuki gerçekçilik" olarak bilinen ve başlangıçta, görünüşte önemsiz bir suç "3 grev ve senin dışarı" çerçevesi (veya sevmek). Yargıçların takdir yetkisinin "cezanın suça uygun olmasını" sağladığından emin olmanın sinsi bir kelime. Burada olduğu gibi birçok alanda uygulanabilir. Suudi Arabistan konusunda tüm kadınların burkaları (sp?) Takması gereken teknik bir tartışma olsa da, durumun hukuki gerçekliği "bunun olmayacağını" kabul ediyor.


Bu Soru-Cevap, otomatik olarak İngilizce dilinden çevrilmiştir.Orijinal içerik, dağıtıldığı cc by-sa 3.0 lisansı için teşekkür ettiğimiz stackexchange'ta mevcuttur.
Loading...