Soru:
Etik hackleme
Victor Juliet
2015-06-01 12:56:19 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Ethical Hacking (Certified Ethical Hackers) ABD yasalarında nasıl tanımlanır?

Bir şirket / devlet kurumu tarafından kullanılan çevrimiçi / dijital hizmetlerdeki hataları ve güvenlik açıklarını bulmaya yardımcı olması için Etik Hacker'ı koruyan herhangi bir yasa var mı?

Duruş nedir Bu konuda diğer ülkelerin sayısı?

Ben de bunu hep merak etmişimdir ..
Kapsamı Amerika Birleşik Devletleri ile sınırlandırmaya çalışın. Bu yüzden "Diğer ülkelerin bu konudaki tutumu nedir?" Satırını kaldırırım.
Hindistan'da yaşıyorum ve büyük yazılım şirketleri ABD'den, bu yüzden bu iki ülke hakkında elimden gelen her şeyi kesinlikle bilmek istiyorum. Diğer ülkelerle ilgili bilgiler de memnuniyetle karşılanacaktır
Bir cevap:
#1
+5
Digital fire
2015-06-01 17:48:21 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Hükümet tarafından istihdam edilecek ABD Yasası ile ilgili olarak. DoDD8570 özelliklerine göre sertifika almanız gerekir. Burada, kazançlı bir şekilde istihdam edilmek istediğiniz role bağlı olarak hangi sertifikaların gerekli olduğunu anlamak için bir temel verilmiştir. Bunlar, diğer bazı sertifikalar arasında çoğunlukla GIAC sertifikalı olmayı gerektirir.

"Sertifikalı Etik Hacker" olma konusunda, ECCouncil CEH testini geçmeniz gerekir.

"Etik Hackerları" koruyan yasalara gelince, gerçekten hiçbir şey yok. Uygulanan yasa çoğunlukla cezai eylemleri kovuşturmak içindir. Güvenlik danışmanının koruması için pek değil. Bu yasa, ABD'de Bilgisayar Sahtekarlığı ve Kötüye Kullanım Yasası olarak adlandırılır ve Birleşik Krallık'ta 1990 Bilgisayar Kötüye Kullanım Yasası.

Lütfen ayrıca "Certified Ethical Hacker" ın hangi koşullarda iptal edileceğini belirtin
Zorunlu CEH dersi sırasında, saldırı güvenliğine girerken kendinizi nasıl koruyacağınızı ele alırlar. Eğitim, herhangi bir işlem yapılmadan önce müşteri tarafından dikkatlice ifade edilmiş bir feragatnamenin imzalanması tavsiye edildi.


Bu Soru-Cevap, otomatik olarak İngilizce dilinden çevrilmiştir.Orijinal içerik, dağıtıldığı cc by-sa 3.0 lisansı için teşekkür ettiğimiz stackexchange'ta mevcuttur.
Loading...