Soru:
Siyah kuşak polise siyah kuşak olduğunu söylemek zorunda mı?
Sam I am says Reinstate Monica
2015-05-27 07:28:32 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Tanıdığım biri bana, dövüş sanatlarında siyah kuşak çekilirse polise ölümcül bir silah olduğu için siyah kuşak olduğunu söylemek zorunda olduğunu söyledi.

Ona inanmadığımı söyledim çünkü bu kulağa çok fazla bir tehdit gibi geliyor, ancak gerçek olduğuna gerçekten ikna olmuş görünüyordu.

Doğru mu?

Bir cevap:
#1
+13
feetwet
2015-05-27 08:10:10 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Olumsuz bir kanıtlamak zor, ancak yanıt hayır. İşte bazı destek:

Jonathan Maberry'den

Bu en eski Amerikan dövüş sanatları efsanelerinden biri ve kesinlikle hiçbir dayanağı ya da gerçekliği yok. Öncelikle, ABD hükümeti içinde dövüş sanatlarını düzenleyen herhangi bir departman veya süreç yoktur; bu, dövüş sanatları uygulayan kişileri belirlemek için herhangi bir araç olmadığı ve uygulayıcıların değerlendirilebileceği bir hükümet yöntemi olmadığı anlamına gelir. ... Aslında dünyada dövüş sanatçılarının kendilerini ölümcül ya da başka bir şekilde silah olarak kaydetmeleri gereken bir ülke yok.

Bu efsanenin kökleri 20. yüzyılın ortalarında iki farklı yönden kaynaklanıyor. İkinci Dünya Savaşı sonrası Japonya'da geleneksel dövüş sanatları yasadışı hale getirildi ve bu sanatın uygulayıcıları olan kişilerin kayıtları tutuldu. Bu, savaşı takiben biraz Japon karşıtı tepkiydi ve sadece birkaç yıl sürdü. Tekrarlanmadı ve Japonya sınırlarının ötesine asla yayılmadı.

Diğer kök, zengin ve çoğu zaman çirkin profesyonel boks tarihinin topraklarına ekildi. Joe Lewis döneminde (boksör, karate ustası değil), bir basın toplantısı sırasında boksörü ölümcül bir silah olarak "kaydettirmek" için polisin hazır bulunması yaygın bir tanıtım gösterisiydi. Anlayın, bu sadece bir tanıtım gösterisiydi ve Şehrin Anahtarı'nı almaktan daha fazla yasal bir ağırlık taşımıyor aslında onunla herhangi bir kapıyı açıp içeri girebileceğiniz anlamına geliyor.

Şiddetli çatışmalar içeren davalarda avukatlar ve hakimler jüriye, davanın gerçeklerini değerlendirirken bir kişinin dövüş sanatları, boks veya askeri savaş eğitimini dikkate almasını tavsiye edebilir. Örneğin, D.S.F.'nin Refah Meselesinde, 416 N.W.2d 772 (Minn. Uygulama. 1988), Minnesota Temyiz Mahkemesi, "önemli karate deneyimi" olan sanığın, darbelerinin davacının çenesini kasıtlı olarak kırma potansiyelinin yeterince farkında olduğu sonucuna varmıştır. Ancak bu, söz konusu kişinin kayıtlı veya lisanslı bir "ölümcül silah" olduğunu yasal olarak belirtmekten çok farklıdır.

Tam olarak değil. Ağır saldırı ile suçlanabilirler ve savcı, eğitimleri / uzmanlıkları nedeniyle ağır bedensel zarar verebileceklerini iddia edebilir, ancak yasada çıplak ellerin veya ayakların "ölümcül bir silah" oluşturduğuna dair bir bulgu ortaya koymanıza meydan okuyorum. çünkü bu tanımlanmış bir sanat terimi.
Ayrıca, herhangi bir eğitim veya uzmanlık yokluğunda bile, silahsız her türlü bedensel hasara ve hatta ölüme neden olunabileceği de dikkate alınmalıdır.
@phoog Gerçekten. FBI [silahlarla ilgili verileri] saklar (https://www.fbi.gov/about-us/cjis/ucr/crime-in-the-us/2012/crime-in-the-us-2012/offenses- kolluk kuvvetleri tarafından bilinen / genişletilmiş cinayet / expanded_homicide_data_table_8_murder_victims_by_weapon_2008-2012.xls) ABD cinayetlerinde kullanılan. "Kişisel silahlar" kategorisi (delme, tekme atma, itme, vb.), Tüfek ve pompalı tüfeklerin toplamından daha fazla cinayeti açıklar.
Bir gençlik olarak dövüş sanatları dersimde eğitmenim bize, beşinci dereceden kara kuşak elde ettiğinde, yapabildiği ölçülü kuvvet miktarı nedeniyle ellerini "ölümcül silah" olarak kaydetmesi gerektiğini söyledi bir yumrukla teslimat yaptı ve daha sonra, uçarken bu durumu havayollarına bildirmek zorunda kaldı, böylece uçuşunda bir hava polisi olmasını ve mareşalin farkında olmasını sağlayabilirlerdi. Ama elbette bu tamamen anekdot.
@DanHenderson: Aynı zamanda tamamen B.S. Herhangi bir ABD hükümetinden "ölümcül bir silahı tescil ettirmek" için bir form ve / veya kanun görmeyi çok isterim. Birkaç haydut belediye dışında, sicil kayıtlarımız bile yok.
@feetwet Konumunuzu destekleyen hızlı bir Google araması yaptım. Herhangi bir bağlayıcı yasal gerekliliğin aksine, kendi eğitmeninden veya okulundan bir gereklilik olmalıdır. Yukarıda alıntı yapılan makalenin şu ek metnini buldum: Ancak asıl rahatsız edici olan şey, bazı dövüş sanatçılarının eğitmenlerinden aldıkları “kayıt kartlarını” taşımalarıdır. Bu eğitmenler, kaydolmak için onlardan ağır bir ücret talep ediyorlar ve öğrenciler kendilerine söylenenlere inanıyorlar - artık ölümcül silahlar olarak listelendiler.
@DanHenderson: Makul derecede aklı başında bir kişinin, birinin durumunu "ölümcül bir silah" olarak "bir havayolu şirketine bildirmek" için birden fazla kez deneyeceğini de hayal edemiyorum. Ya da bu, "Tamam efendim, İç Güvenlik'e haber vereceğiz" gibi hazır bir yanıt alacak kadar sık ​​oluyor olabilir. Ya da, "Efendim, bildiğiniz gibi, TSA, ticari uçuşlarda ölümcül silahları yasakladı. Lütfen güvenlikten geçmeden önce ellerinizi kaldırdığınızdan emin olun. Onları kayıtlı bagajınıza koyabilirsiniz."


Bu Soru-Cevap, otomatik olarak İngilizce dilinden çevrilmiştir.Orijinal içerik, dağıtıldığı cc by-sa 3.0 lisansı için teşekkür ettiğimiz stackexchange'ta mevcuttur.
Loading...