Soru:
Tokmak yasal bir öneme sahip mi yoksa tamamen törensel mi?
Flup
2015-05-27 20:26:36 UTC
view on stackexchange narkive permalink

ABD mahkeme salonlarındaki yargıçlar, bir duruşmada uygun dramatik noktalarda tokmak kullanırlar. Bir yargıç tokayı kullanmazsa veya yanlış zamanda kullanırsa, bu yasal olarak önemli midir? Yoksa tokmak tamamen törensel mi?

Bir cevap:
#1
+7
chapka
2015-05-27 20:49:02 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Tamamen törenseldir. Modern hukukta eğilim, pratik yöndedir ve yasallıklardan ve tekniklerden uzaktır. Bir yargıç bir şekilde bir tokayı uygunsuz bir şekilde kullansa bile, bunun yargıç dışında herhangi biri için yasal bir önemi olması muhtemel değildir.

Tokmağın kötüye kullanılmasına dayanan bir argüman, "kenarda" -bayrak "kategorisi yasal argümanlar (evet, mahkemenin yetkilerinin tamamen mahkeme bayrağındaki kenar tarafından belirlendiğini düşünenler var). Tokmak, genel hukuk mahkeme salonunun geleneksel bir tuzağıdır, ancak yasal bir önemi yoktur.

Bu cevabı, cevabınızda iddialarınızı destekleyecek bazı referanslarla destekleyebilir misiniz?
@Chad: Bu "olumsuz bir kanıtlama" alanına giriyor.
Gerçekten öyle düşünmüyorum * Modern içtihattaki eğilim pratik * & * "bayrak üzerinde sınır" * ve * mahkemenin yetkilerinin tamamen mahkeme bayrağındaki saçak tarafından belirlendiğini düşünen insanlar var * Söylediklerinizin doğru olduğunu varsayarsak, referansı nispeten kolay olması gereken her şeydir. Ve eğer tamamen törenselse, o zaman bunun da referans alınabileceğini düşünürdüm.
http://en.wikipedia.org/wiki/Gavel
Tokmaklar törensel topuzlarla ortak bir atayı paylaşıyor mu? https://en.wikipedia.org/wiki/Ceremonial_mace
@Chad: Bazı referansları kazmaya çalışacağım (Bunu daha önce egemen vatandaş "argümanlarında" görmüştüm. Özellikle, sınırın bir admiralty mahkemesine ait olduğu / bunu gösterdiği şeklindeki "bayraktaki kenar" argümanını hatırlıyorum, Bu "egemen vatandaş" argümanlarının Chapka'nın kastettiği şey olduğuna inanıyorum.
FWIW Ne eyalet ne de federal mahkemede bir tokmağa atıfta bulunan herhangi bir kanun veya mahkeme kuralı görmedim. Bu sadece cüppe giymek gibi bir gelenektir. Bir yargıç, bir takım elbise veya evde pijama veya hatta bir golf sahasında şortla geçerli bir yasal karar verebilir ve arama emri davalarında nadiren yapmaz.
Tokmak, "bir genel hukuk mahkeme salonunun geleneksel bir tuzağı" değildir - bir Amerikan özelliğidir. [İngiliz mahkemelerinde kullanılmadı ve asla kullanılmadı.] (Https://www.theguardian.com/uk/2009/nov/23/writ-large-courtroom-drama-bbc)


Bu Soru-Cevap, otomatik olarak İngilizce dilinden çevrilmiştir.Orijinal içerik, dağıtıldığı cc by-sa 3.0 lisansı için teşekkür ettiğimiz stackexchange'ta mevcuttur.
Loading...