Soru:
PACER'a erişirken RECAP tarayıcı uzantısının kullanılması
Jason Aller
2015-06-01 20:33:18 UTC
view on stackexchange narkive permalink

PACER (Mahkeme Elektronik Kayıtlarına Genel Erişim) içindeki bilgilere erişirken RECAP tarayıcı eklentisini kullanmanın yararları vardır:

  • RECAP tarafından önbelleğe alınan PACER belgelerine erişim için ödeme yapmamak
  • bu süreçte İnternet Arşivine katkıda bulunursunuz
  • dosya adı dosyalarının kalitesini artırır

RECAP kullanımının dezavantajları var mı, bunlar nelerdir ve bunlardan en çok hangi kitleler etkilenir?

Bir cevap:
#1
+3
chapka
2015-06-02 01:37:37 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Uzantıyı kullanmadım, ancak endişelerim şunlar:

  1. RECAP, mühür altında dosyalanan belgeleri algılar ve işler mi? Bazı durumlarda, IIRC, Pacer bazı avukatların genel halktan mühürlenmiş belgelere erişmesine izin verir. Bu mühürlü belgelere PACER aracılığıyla erişir ve böylece onları RECAP kamu havuzuna gönderirseniz, Mahkeme kararını ihlal etmiş olursunuz ve hakarette bulunabilirsiniz.

  2. Bu, Mahkemenin bir belgenin düzeltilmiş bir versiyonla değiştirilmesine karar vermesi duyulmamış bir şey değildir; Bu en çok, bir belgenin yanlışlıkla düzeltilmemiş olması gereken bilgilerle dosyalandığı durumlarda görülür. Taraflar ve avukatları dışında kimse erişmediği sürece, bu bilgilerin kamuya açık olmasını engelleyebilir. PACER'da oturum açarsanız ve müşterinizin kişisel bilgilerini görürseniz ... Mahkemeden bu çareyi isteyerek bu bilgileri artık gizli tutamazsınız, çünkü bunu kamuya açık bir arşive göndermişsinizdir. Hatalı uygulama davanızın tadını çıkarın.

  3. RECAP kullanımı, iş ürünü korumasından feragat teşkil ediyor mu? Bazı (kuşkusuz sınırlı) koşullar altında, PACER kullanımınız, normalde bir ayrıcalığa benzer bir şekilde ifşadan korunacak bir avukatlık işi ürünü oluşturabilir. Araştırma modelinizi üçüncü bir tarafa ifşa etmeniz, bu korumadan feragat edebilir.

[PACER politika beyanı] (https://www.pacer.gov/documents/pacer_policy.pdf), "Faturalandırmayı önleyecek şekilde PACER'den veri toplamaya yönelik herhangi bir girişim" ve "kötüye kullanım" "hakkında oldukça geniş bir dile sahiptir. yargı personelinin kararı. " (RECAP'ın bu hükümlerden herhangi birini ihlal etmesini özellikle beklemiyorum.)
RECAP'ın geliştiricisiyim. Bunlara kısaca cevap vermek için. (1) bu riskin çok farkındayız ve bundan kaçınmaya özen gösteriyoruz. Nasıl olduğunu [2010'dan bu blog gönderisinde] (https://free.law/recap/faq/#does-recap-upload-fi) (bunu bir süredir yapıyoruz) okuyabilirsiniz. Bazen meydana gelen olaydan sonra mühürlenen eşyalar için sorunu çözmek için insanlarla birlikte çalışıyoruz. 2 için, bize gönderirseniz düzeltilmiş sürümler alırız ve düzeltmeleri için insanlarla birlikte çalışırız. 3 için [gizlilik politikamızı] (https://free.law/recap/privacy-policy/) görebilirsiniz, ancak gerçekten bizimle pek bir şey paylaşmıyorsunuz.


Bu Soru-Cevap, otomatik olarak İngilizce dilinden çevrilmiştir.Orijinal içerik, dağıtıldığı cc by-sa 3.0 lisansı için teşekkür ettiğimiz stackexchange'ta mevcuttur.
Loading...