Soru:
ABD jüri üyeleri duruşma hakkında konuşmakta her zaman özgür mü?
Flup
2015-05-29 15:18:52 UTC
view on stackexchange narkive permalink

İngiltere ve Galler'de, jüri üyelerinin, duruşma bittikten sonra bile, herhangi biriyle duruşma hakkında veya müzakereleri hakkında konuşmaları yasaktır. Aksine, ABD'deki jüri üyelerinin sık sık basına ifadeler verdiğini veya deneyimleri hakkında kitaplar yazdığını fark ettim.

ABD'deki jüri üyelerinin, jüri üyelerine benzer kısıtlamalara tabi tutulduğu durumlar var mı? İngiltere veya konuşma özgürlüğü genel bir ilke mi?

Buna [büyük jüriler] (http://en.wikipedia.org/wiki/Grand_juries_in_the_United_States) dahil mi?
Hayır, sadece önemli davalarda jüri.
Ayrıca Kanada'daki durum.
Bir cevap:
#1
+9
David C. Rankin
2015-05-30 00:14:57 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Hepimiz televizyonda yargıcın jüri üyelerine, tüm jüri üyeleri hazır olmadığı ve müzakere etmedikleri sürece, yargılama sırasında diğer jüri üyeleriyle bile dava hakkında konuşmamaları talimatını verdiğini görüyoruz. Ancak ABD'de İngiltere ile ilgili verilen örneğin aksine, bu kısıtlamalar duruşma sonunda ortadan kalkıyor. Duruşma sona erdikten sonra, mahkemenin jüri üyeleri üzerinde süregelen kontrolü yoktur ve bu olmadan kalıcı kısıtlamalar getiremez.

Anayasa, meslektaşlarından oluşan bir jüri tarafından yargılanma garantisi veriyor. ABD'de tüm genel hukuk davaları ve tüm ceza davaları için kamuya açık duruşmalarımız var. (gizli bilgiler ve ulusal güvenlik meselelerini içeren davalarla ilgilenmek için özel mahkemeler ve mahkemeler kurulur ve mahkemelerin, bilginin jüri üyelerine sunulmamasını sağlamak için ticari sırları vb. ele alan mekanizmaları vardır) Yani bu anlamda hiçbir şey yok bir jüri, jüri olarak görev yaptığı sırada herhangi bir tür sürekli kısıtlama gerektirecek şekilde maruz kalabilir.Bu Soru-Cevap, otomatik olarak İngilizce dilinden çevrilmiştir.Orijinal içerik, dağıtıldığı cc by-sa 3.0 lisansı için teşekkür ettiğimiz stackexchange'ta mevcuttur.
Loading...