Soru:
Hangi şartlar altında bir polise kimlik göstermek zorundayım?
Danny Beckett
2015-05-27 03:43:03 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Birleşik Krallık'ta, bir polis memuru sizi sokakta durdurursa ve kimliğinizi sorarsa, yasa gereği kimliğinizi onlara ne zaman vermeniz gerekir? Bir suçla ilgili makul şüphe olmalı mı?

Ya araba kullanıyorsanız ve kenara çekiliyorsanız; ehliyetinizi ve / veya kimliğinizi göstermek zorunda mısınız?

İster rastgele durmanız, ister hız yapmanız, ör.

Polis sizden bir suçtan şüphelense bile, genellikle kimlik göstermenizi gerektiren bir yasa yoktur. Bununla birlikte, kimlik göstermek bazı durumlarda polisin sizi bu suçtan tutuklamasını engelleyebilir, çünkü kimlik olmadan kim olduğunuzu belirlemek için tutuklanabilirler, böylece yargılanabilirsiniz.
Bir cevap:
#1
+15
Flup
2015-05-27 13:19:34 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Birleşik Krallık'taki kişilerin (göçmenlik denetimi veya diğer kısıtlamalara tabi olmayanlar) herhangi bir kimlik taşıması gerekmez.

Bu, sorunuzun tüm kısımlarını yanıtlamaz, ancak s164 Karayolu Trafik Yasası 1988 sürüşle ilgili kısma uygundur.

Bir yolda motorlu araç kullanan bir kişi ... bir polis memuru veya polis memuru veya araç kontrol görevlisinin ruhsat sahibinin adını ve adresini, veriliş tarihini ve otoriteyi tespit etmesini sağlamak için araç kontrolörü, ehliyetini ve muadilini 1 inceleme için ibraz et onlar tarafından verildi. (s164 (1))

Yani neden durdurulduğunuzun bir önemi yok: Bir polis memuru veya trafik görevlisi, eğer araç kullanıyorsanız ehliyetinizin iadesini talep edebilir. Üretim talebi anında araç kullanmıyor olsanız bile, bir kazaya neden olduğunuzdan veya bir suç işlemiş olduğunuzdan şüpheleniyorsanız, aynı güç var.

Üretim dışı bir suçtur:

Bu bölümün önceki hükümleri uyarınca bir lisans ve muadili üretmesi gereken bir kişi bunu yapmazsa, aşağıdaki (7) ila (8A) numaralı alt bölümlere tabi olarak suçludur. bir suç. (s164 (6))

Ancak, talebin (s164 (7-8)) yedi gün içinde lisansı (veya lisans için bir makbuz) ibraz edilmesi savunmadır. Uygulamada, memur size yedi gün içinde bir polis karakolunda ehliyetinizi ibraz etmenizi isteyen bir 'yapımcı' verecektir, ardından üretim dışı suçtan suçlu olursunuz. Bunun anlamı, lisansınızı taşımanızın gerekli olmadığı ; yalnızca yedi gün içinde üretime hazır bulundurmanız gerekir.

1 Muadili 8 Haziran 2015'te kaldırıldığında "muadili" ifadesi muhtemelen ortadan kalkacaktır.

@DannyBeckett Evet, 2006 Yol Güvenliği Yasası (Sonuç Değişiklikleri) Sipariş 2015'e göre.


Bu Soru-Cevap, otomatik olarak İngilizce dilinden çevrilmiştir.Orijinal içerik, dağıtıldığı cc by-sa 3.0 lisansı için teşekkür ettiğimiz stackexchange'ta mevcuttur.
Loading...