Soru:
Hukuki tavsiye vermek ne demektir?
Mark
2015-05-28 12:38:34 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Bunun gibi sitelerde, insanlar genellikle avukat olmayanların "hukuki tavsiye vermesi" veya "lisans olmadan hukuku uygulama" konusunda endişelidir. Bu tür eylemler tam olarak ne oluşturur? StackExchange sunucularının olduğu yer burası olduğu için özellikle Amerika Birleşik Devletleri'ndeki durumla ilgileniyorum.

İlgili: http://meta.law.stackexchange.com/a/169/10
Bir cevap:
#1
+7
L235
2015-05-28 15:52:31 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Bahsettiğiniz yargı alanına büyük ölçüde bağlıdır. Bu, eyaletten eyalete değiştiği alanlardan biridir. "Uygulama kanunu" genellikle statüde tanımlanmaz, ancak Wikipedia tanımı onu şu şekilde tanımlar (vurgu benimki):

hukuki tavsiye vermek müvekkillere, müvekkiller için yasal belgelerin taslağını hazırlamak ve dava gibi yasal müzakerelerde ve mahkeme işlemlerinde müvekkilleri temsil etmek ve bir avukat veya avukat, avukat, avukat veya medeni hukuk noterinin profesyonel hizmetlerinde uygulanır.

Wikipedia, Hukuki tavsiyeyi

belirli bir konuya ilişkin olarak yasanın içeriği veya usulü hakkında profesyonel veya resmi bir görüş verilmesi olarak tanımlar. gerçek durum.

ve aşağıdaki uygulama hükmünü gösterir (vurgu benim):

Ceza kanunları ve "Yetkisiz Hukuk Uygulaması (UPL)" kanunlarının uygulanması organize çubuğun tercih edilen yöntemidir. Bu nedenle, New Jersey, yasanın izinsiz olarak uygulanmasını bilerek " düzensiz kişiler suçu " ve " dördüncü dereceden suç " yapan bir yasaya sahiptir. (a) birinin avukat olduğuna dair yanlış bir izlenim yaratması durumunda UPL taahhüt etmek; (b) UPL'den bir fayda sağlar veya (c) UPL nedeniyle yaralanmaya neden olur.

İnternette kullanım hakkında bazı bilgiler içeren IANAL 'a da bakın :

Hangi yorumların sınırı aştığını belirlemeye yönelik içtihat standardı, genellikle "hukukun, hukuki tavsiye arayan bir bireye özgü gerçeklere uygulanmasıdır".Bu Soru-Cevap, otomatik olarak İngilizce dilinden çevrilmiştir.Orijinal içerik, dağıtıldığı cc by-sa 3.0 lisansı için teşekkür ettiğimiz stackexchange'ta mevcuttur.
Loading...