Soru:
Bay Area'da konut kiralama süreleri anlamsız mı?
cnst
2015-06-01 06:28:59 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Bay Area'daki boşluk oranları ülkedeki en düşük oran ve kira çoğu zaman enflasyondan çok daha hızlı artıyor.

Bununla birlikte, birçok şirket kompleksi, etkin bir şekilde belirlenmiş aylık fiyatlandırmayı kullanıyor Sözleşmeyi imzaladığınız toplam ay sayısına değil, veri madenciliği ve taşıma tarihlerine göre, örn. Hem 8 aylık hem de 15 aylık bir sözleşmede aylık kira 11 veya 12 aylık kiranın altında olabilir ve X + 1 aylık toplam oran da X aydan daha az olabilir!

Bununla birlikte, Kaliforniya eyaleti yasaları, kiracı kira sözleşmesinden çıkmak istiyorsa, ev sahibinin zararları hafifletmesi gerektiğini zorunlu kılar, ancak aynı zamanda, kiracı yine de kira sözleşmesinin tüm süresinden sorumludur. Yine de kiracı erken taşınmak isterse, ev sahibinin yeni boş üniteyi mevcut piyasa fiyatının altında ilan etme şansı ne olur?

Kira fiyatları gelmediği sürece artış veya pazar sıcak değil, Bay Area kiracısının kurumsal bir apartman kompleksi (şirket içi kiralama ofisi vb.) ile erken sözleşme feshi için toplam harcamalarının bir şeyden fazla olmayacağının garanti edildiği anlamına gelmez yaklaşık 2 haftalık kira bedeli gibi mi? Yani, 9'dan 5'e kadar şirket içi personele sahip kurumsal bir ev sahibi, birimin piyasada olmasından yaklaşık 2 hafta sonra, herhangi bir Bay Area mahkemesinde zararları uygun şekilde hafiflettiğini kanıtlayamayacak mı?

O halde, sadece 5 veya 6 aylık bir yere ihtiyacınız varsa, 8 veya 15 aylık bir sözleşme imzalamanın muhtemelen her zaman daha ucuz olacağı anlamına gelmiyor mu? bunun yerine aylık en ucuz)? Bu da, tüm sözleşme süresini bir şekilde anlamsız kılmaz mı?

Bir cevap:
#1
+7
chapka
2015-06-01 06:54:29 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Hayır, iki nedenden dolayı.

İlk olarak, sorunuz mevcut (1) boş pozisyon ve (2) kira seviyesinin belirsiz bir gelecekte değişmeden devam edeceğini varsayıyor gibi görünüyor. Pek çok insan 1989, 2000 ve 2007'de, Bay Area'daki son üç konut kazasından hemen önce bunu düşünüyordu.

Uzun vadeli bir kira kontratının amacı, kiralayan için kesinlik yaratmaktır. Kiracı olarak, kira kontratını bozarak neden olursanız olun zararın peşindesiniz. Dediğiniz gibi, şu anda, kompleks muhtemelen oldukça kolay bir şekilde hafifletilebilecek. Pazar çöktüğünde bu değişecek. Kontratı bozarsanız, hala 1987 olduğuna dair kumar oynarsınız ... ama bunun yerine 1989 olma ihtimali vardır. Eğer öyleyse, kancanın ucundasınız, çünkü ev sahibi kesinlik karşılığında daha düşük bir kira vermişti.

İkincisi, ev sahibinin mahkemede neyi kanıtlayabileceğini düşünüyorsunuz. Bu, böyle bir durumda düşünmek için neredeyse hiçbir zaman en yararlı şey değildir. Avukatınızın mahkemede ayağa kalkması ve ev sahibinin çabalarının makul olup olmadığı konusunda tartışması gereken noktaya gelirseniz, avukata ödeyerek iki haftadan fazla kirayı (Bay Area fiyatlarında bile) harcadınız demektir. Gerçekçi olarak, ev sahibi kiralamanın altı hafta sürdüğünü söylüyorsa ve size altı haftalık bir fatura gönderirse, yapmanız gereken en ucuz şey muhtemelen bunu ödemek olacaktır.

Ancak, istatistiksel olarak konuşursak, kendi cevabınızdaki verileri kullanarak bile, boşluk ve kira seviyesi değişmeden DEVAM EDECEKTİR. İkincisi, [California'da, 10.000 $ 'ın altındaki davalar küçük talepler mahkemesinde ele alınabilir ve avukatların yalnızca küçük talepler mahkemesinde kendilerini savunmalarına izin verilir, hiçbir küçük davalı müvekkil bir avukat tarafından temsil edilemez] (http: // www .courts.ca.gov / 1062.htm); ayrıca, şirket ev sahibinin, kendi zararlarını hafifletemediklerini bildirdikten sonra, herhangi bir mahkemeye gidip tazminat alacağının garantisi bile yoktur.
Ödenmemiş kira için küçük bir tazminat davası mı yoksa sınırlı hukuk davası mı açacakları ev sahibine kalacaktır. (Ve bir kurumsal ev sahibi, 5000 $ 'dan daha düşük bir fiyata yalnızca küçük bir tazminat davası açabilir.)
Ayrıca, ev sahibinin bir miktar ödenmemiş kira için sizi faturalandırdığını ve zararları hafifletmediğini iddia ederek ödemeyi reddettiğinizi varsayalım. Belki sizi dava etme zahmetine girmeyeceklerdir, ancak bir kredi raporlama kurumuna kiranızı ödemediğinizi söylemek onlar için çok az sorun olacaktır. Bu, uzun vadede işletmeniz için çok maliyetli olabilir.


Bu Soru-Cevap, otomatik olarak İngilizce dilinden çevrilmiştir.Orijinal içerik, dağıtıldığı cc by-sa 3.0 lisansı için teşekkür ettiğimiz stackexchange'ta mevcuttur.
Loading...