Soru:
Yasa jüri üyeleri tarafından gerçekten ihmal edilmesini nasıl garanti ediyor?
AYX.CLDR
2015-05-30 07:53:51 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Mahkeme ve kamuoyu, jüri üyelerine talimat verildiğinde bunu dikkate almama konusunda nasıl garanti verebilir? Yargıçlar önyargılı olabildiğinde, sözlü bir talimatın yeterli olduğundan şüpheliyim. Bu tür potansiyel bilinçaltı ilgiyi veya önyargıyı ne engeller veya engeller?

Kaynak: Richard A. Posner, Hakimler Nasıl Düşünür (2008), s. 9 Başa dön.

Bir hakimin veya savcının yaptığı yanlış adımlar, jüriye bunları dikkate almamasını söylemesi nedeniyle suçlu sanıklar dezavantajlıdır, zira zil çalınamaz; jüri üyeleri, sanığın suçu hakkındaki düşüncelerinden duymamaları gerekenleri dışlayamazlar.

'[Zili Unring] (https://en.wikipedia.org/wiki/Unring_the_bell)' kavramı iyi bilinir.
Çıtayı düşürmenin güzel bir örneği vardı (https://loweringthebar.net/2011/11/man-who-stabbed-his-first-two-lawyers.html) jüri üyelerinden mümkün olmayan şeyleri göz ardı etmelerini istedi unutulmuş: "Sınırlayıcı talimatın tüm gücünü bir kez ve tümüyle kanıtlaması gereken bir eylemde, Yargıç Kurtz jüri üyelerine, raporun da belirttiği gibi," kısıtlamaları, ... avukatın ani yokluğu. " Zil çözüldü, devam edelim. "
Bir cevap:
#1
+15
animuson
2015-05-30 08:12:14 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Bir jüri üyesinin göz ardı edeceğini garanti edemezsiniz ve bazı avukatlar "söylendiğinde söylenemez" stratejisini kullanabilir çünkü jürinin bunu yine de akıllarının gerisinde tutacağını bilirler. görmezden gelmem söylendi. Ancak, bir yorumun nihai kararı etkilemesini önlemek için kontroller ve dengeler vardır:

  • Jüri müzakeresi. Büyük olasılıkla, tüm jüri üyeleri kafalarında düşündü. Jüri, vaka sunulduktan sonra müzakere etme şansı yakalar ve müzakere odasındaki diğer jüri üyeleri için bu bilgiyi görmezden geldiklerini ve nihai kararı etkilemesine izin vermediklerini belirtmeleri çok kolaydır.

  • Yanlış yargılama ilan etmek. Yanlış yargılama tamamen hakimin takdirine bağlıdır, ancak genellikle jürinin tarafsız kalma yeteneğini etkileyen herhangi bir şey, bir yanlış yargılamanın ilan edilmesine neden olabilir (örneğin , eğer bir avukat, geri çekileceğini bildiğinde jüriyi etkileyecek çirkin bir şey söylediyse, yargıç muhtemelen fazla düşünmeden yanlış bir yargılama ilan edecektir). Bir yanlış yargılama ilan edildiğinde, dava ertelenecek ve önceki sözleri duymamış yepyeni bir jüri seçilecek - bunu akıllarından silmenin en kolay yolu, akıllarını kullanmamaktır.Bu Soru-Cevap, otomatik olarak İngilizce dilinden çevrilmiştir.Orijinal içerik, dağıtıldığı cc by-sa 3.0 lisansı için teşekkür ettiğimiz stackexchange'ta mevcuttur.
Loading...