Soru:
Vasiyetçi İskoçya'da yaşarken ölürse bir İngilizce geçerli olur mu?
Flup
2015-05-27 20:13:57 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Bir vasiyetçi İngiltere'de yaşarken bir vasiyetname yaparsa, vasiyetçi -

  • kalıcı olarak İskoçya'ya taşınır ve ardından
  • ölürse bu ne ölçüde geçerli olur başka bir irade göstermeden orada mı?
Tüm varlıklar (hesaplar, mülkler, vb.) İngiltere'de mi kalıyor?
Ah iyi nokta: diyelim ki her şey şimdi İskoçya'da.
Iki yanıtlar:
#1
+8
Christian Conkle
2015-06-01 08:37:54 UTC
view on stackexchange narkive permalink

( Ben senin avukatın değilim. Size yardım etmek için burada değilim. Bunu birisi öldüğü için okuyorsanız, lütfen durdurun ve bunun yerine İskoç Mahkemeleri ve Mahkemeleri'nin İskoçya'daki bir merhumun mülküyle ilgilenme kılavuzunu okuyun veya bir avukatla iletişime geçin.)

Genel olarak evet. İskoçya'da yürürlükte olan Wills Yasası 'nın 1. Bölümü, "[a]' nın, uygulandığı topraklarda yürürlükte olan iç hukuka uygun olması halinde, uygun şekilde yürütülmüş olarak değerlendirileceğini belirtir. idam edildi. " Ayrıca Bölüm 4, "vasiyetin icrasından sonra vasiyetçinin ikametgahındaki herhangi bir değişiklik nedeniyle bir vasiyetin inşası değiştirilmeyeceğini" belirtir. Buradaki "inşaat", iradenin dilini ve etkisini yorumlamak anlamına geliyor.

Yani, eğer irade İngiltere'de geçerli bir şekilde idam edilmişse, İskoçya'da da geçerli olmalı ve bir İskoç mahkemesi bunu aynı şekilde verecektir. yani İngiliz yasalarına göre olurdu.

Ayrıca, aynı geçerlilik kuralı hem İngiltere hem de İskoçya için geçerli görünüyor: Wills Act 1837 bölüm 9.

Mülkün tasarrufunu etkileyen İngiliz kanunlarından farklı olan başka İskoç kanunları olabilir. İlgili yasalar arasında, 1963 tarihli Wills Yasası ile tutarlı görünen Veraset (İskoçya) Yasası, bölüm 21A yer almaktadır.

(İngiliz veya İskoç yasaları yerine ABD'de eğitim aldım; Sözü edilen tüzüklerin İskoçya'da yürürlükte olduğu önermesine ilişkin Birleşik Krallık'ın mükemmel çevrimiçi mevzuat arşivinin doğruluğuna güveniyorum. İçtihat hukukunu aykırı yorumlar açısından kontrol etmedim.)

_OT: Feragatnamenizi çok beğendim, gg._
Bununla birlikte, sorumluluk reddi sorusu meta üzerinde http://meta.law.stackexchange.com/q/6/10 adresinde ortaya çıktı ve burada tartmak isteyebilirsiniz. Ayrıca profil sorumluluk reddinizin, her yanıtta açıkça ilişkilendirilmekten kaçınmak için yeterli olup olmadığını da göz önünde bulundurun.
#2
-2
chapka
2015-06-01 07:05:44 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Genel anlamda, egemen bir devletin mahkemesinden bir vasiyetnameyi incelemesini isterseniz, mahkeme vasiyetin ulusal hukuka göre geçerli olup olmadığını soracaktır. Eğer öyleyse, vasiyet kabul edilir ve incelenir. Değilse, vasiyet reddedilir ve mülk intestate incelenir.

Soru şu: İngiliz ve İskoç hukuku arasında bir İngiliz mahkemesinde vasiyeti geçerli kılacak, ancak burada geçersiz kılacak herhangi bir fark var mı? Bir İskoç mahkemesi mi?

Belirli bir ulusal hukuk hakkında, eğer varsa, hangi durumlarda bunun olacağını söyleyecek kadar bilgim yok, ancak her durumda, kesinlikle daha spesifik bilgilere bağlı olacaktır. bu durumda olacak olan irade.

Yani cevap şu: eğer irade geçerli bir İskoç iradesi ise, İskoç mahkemesi bunu kabul edecek. Ayrıntılar olmadan bundan fazlasını söylemek zor.

Görünüşe göre cevabımda alıntı yapılan ilgili yasa, söylediklerinizin tam tersini belirtiyor: eğer vasiyet geçerli bir * İngilizce * vasiyetse, bir İskoç mahkemesi bunu kabul edecektir.
Alıntı yaptığınız tüzük, iradenin düzgün bir şekilde yerine getirilip getirilmediğiyle ilgilidir; yani imzanın geçerli olup olmadığı, vasiyetin geçerli olup olmadığı değil, gerekli formalitelere göre geçerli olup olmadığıdır.


Bu Soru-Cevap, otomatik olarak İngilizce dilinden çevrilmiştir.Orijinal içerik, dağıtıldığı cc by-sa 3.0 lisansı için teşekkür ettiğimiz stackexchange'ta mevcuttur.
Loading...