Soru:
Web siteleri yasal olarak javascript olmayan bir giriş sayfası sağlamakla yükümlü mü?
Jeroen
2015-06-01 21:27:14 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Web sitelerinin, giriş formları Javascript kullandığında alternatif bir giriş sayfası sağlamakla yükümlü olduklarını birkaç kez okudum. Yine de bu konuda çok fazla kaynak bulamadım. (Google bana, oturum açma özelliği olan yasal bilgileri tartışan web sitelerini sunmayı sever.)

Bir web sitesinin Javascript giriş formuna alternatif olması için herhangi bir yasal gereklilik var mı? Dünyanın her yerinden gelen cevaplarla ilgileniyorum.

Özellikle Java'dan bahseden ve özellikle Java dışı oturum açma ekranının mevcut olmasını gerektiren bir yasa mı istiyorsunuz?
@JamesKeuning Mutlaka değil, web sitesinin javascript olmayan bir alternatif sağlamaya zorlanması sonucunda ortaya çıkabilecek herhangi bir yasa yeterli olacaktır. Bir yasanın JavaScript'in kendisinden bahsedeceğini hayal etmek zor.
Ya bir yargı yetkisi belirtmelisiniz, _veya, rastgele yargı yetkisi ya da her neyse hakkındaki yanıtları önemsediğinizi açıkça söylemelisiniz. Herhangi bir şeyi ** belirtmemek kesinlikle kötüdür çünkü yine de rastgele yanıtlar alacaksınız.
@Lohoris Fuar noktası, soruyu düzenledi.
İşlem yapmanız gereken herhangi bir web sitesi var mı? Devlet siteleri haricinde, örgütlenme özgürlüğüne sahip ülkelerde, belirli bir web sitesini * herhangi bir nedenle * kullanmak istemiyorsanız, yasal olarak gerekli kılınmamalısınız.
@WBT Bunun neden alakalı olduğundan emin değilim. Detaylandırır mısın
Cevabın hayır olduğunu öne sürüyor ve özgür bir hükümetin * belirli bir teknolojinin bir üst sınıf ve gönüllü etkileşim için kullanılacak veya kullanılmayacağına dair makul bir şekilde bir şart koyup koyamayacağına * dair şüpheler uyandıracak; ayrımcılığa karşı yasal olarak korunan ve korunan bir teknolojiyle ilgili olmayan kişiler.
Iki yanıtlar:
#1
+6
Flup
2015-06-01 22:17:17 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Birleşik Krallık'ta, Engellilere Yönelik Ayrımcılık Yasası, web siteleri için geçerli olduğu düşünülen hükümleri içeriyor, ancak bildiğim kadarıyla bu konuyla ilgili bir içtihat yok .

Bir web sitesinin JavaScript kullanımı, bazı engelli kullanıcılar için onu erişilemez hale getirirse, DDA'ya aykırı düşebilir. Ancak, özellikle web sayfalarının JavaScript içermeyen sürümlerini zorunlu kılan bir yasa yoktur.

#2
+4
Digital fire
2015-06-01 21:41:59 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Amerika Birleşik Devletleri'nde AFAIK, JavaScript formuna alternatif sağlamak için yasal bir zorunluluk yoktur.

Yine de, kullanıcı deneyimi açısından. NoScript gibi güvenlik uzantıları kullanıyorsanız. Giriş yapabilmeniz için önce sitenin istemcide JavaScript çalıştırmasına izin vermeniz gerekir. Bu nedenle, kullanıcınızın kimliğini doğrulamak için başka yöntemler kullanmak en iyisidir.Bu Soru-Cevap, otomatik olarak İngilizce dilinden çevrilmiştir.Orijinal içerik, dağıtıldığı cc by-sa 3.0 lisansı için teşekkür ettiğimiz stackexchange'ta mevcuttur.
Loading...