Soru:
Zaten kaydedilmekte olan bir aramayı kaydettiğinizi açıklamanız gerekiyor mu?
Carlos Bribiescas
2017-04-07 07:56:19 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Bir şey için iki kez ücretlendirilmesine itiraz etmek için kredi kartımı arıyorum. Bir operatörü beklemeye başladığımda, aramanın herhangi bir nedenle kaydedilebilmesi isteniyor.

Görüşmeyi de kendi kayıtlarım için kaydetmek istiyorsam, bunu açıklamam gerekir mi? IMO, aramayı kaydederek kaydedilmesini kabul ediyorlar, ancak özel olarak kaydedebileceğimi asla söylemediler.

Telefonu açtıklarında, sadece telefon görüşmesini kaydettiklerini ve sizin de bunu yaptığınızın farkında olmaları gerektiğini not edin.
Merhaba David, tamamen katılıyorum. Kanunun bunu yapmam gerektiğini söyleyip söylemediğini merak ediyorum.
Iki yanıtlar:
mark b
2017-04-07 22:23:47 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Massachusetts, "iki partili" bir eyalettir. Yani kayıt yapmak için onlardan izin almanız gerekir. Muhtemelen burada listelenen eyaletlerden biri gibi 'tek partili' bir eyalete seyahat edebilir ve kayıt sırasında onları arayabilirsiniz. Tek partili bir ülkede, konuşmanın taraflarından yalnızca birinin kayıt hakkında bilgi sahibi olması gerekir. Bu eyaletlerde onları bilgilendirmenize bile gerek yok.

Yasanın çağrı merkezinin bulunduğu yere uygulanıp uygulanmadığını görmek ilginç olurdu. Bugünlerde kredi kartı şirketlerini ararken, çağrı yüklerine bağlı olarak çağrı herhangi bir sayıda yere yönlendirilebilir ve bu yerler de ülke dışında olabilir.

Cicero
2017-04-07 09:07:48 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Massachusetts yasası, bunun yalnızca "tüm taraflarca bu tür bir iletişim için önceden yetki verilmiş bir kişi" tarafından yapılması durumunda bir "müdahale" olmadığını söylüyor. Bu nedenle, kayıt yapıyorsanız, tüm taraflarca size önceden yetki verilmelidir.

"Arama kaydedilebilir" in bir yorumunun "aramanın kaydedilmesine izin veriyoruz" olduğu göz önüne alındığında, OP'nin aramayı kaydetme yetkisine zaten sahip olduğunu kabul ediyor musunuz?
@James Hayır. Ancak, burası bir kredi kartı şirketi olduğu için, finansal amaçlarla aramaların kaydını kapsayan özel kurallar olduğunu unutmayın. Bu kuralları gözden geçirmedim, ancak alakalı olabilirler. Her halükarda, ben olsam, mali durumda bile, onayını almadan Massachusetts'te bir arayanın kaydını tutmazdım.
@James yasal finansal kurum istisnası burada geçerli değildir. Bir finans kuruluşunun, işlerinin olağan seyrinde kurumsal veya kurumsal ticari ortaklarıyla telefon görüşmelerini kaydetmesinin bir ihlal olmadığını belirtir. Bireysel bir kredi kartı müşterisi (OP gibi), kurumsal veya kurumsal bir ticaret ortağı değildir.
Bunun gerçek olduğunu bildiğine inanıyorum, ama bunun için bir alıntı var mı? @James, yapmaya çalıştığım noktayla tam bir noktada olmasına rağmen.


Bu Soru-Cevap, otomatik olarak İngilizce dilinden çevrilmiştir.Orijinal içerik, dağıtıldığı cc by-sa 3.0 lisansı için teşekkür ettiğimiz stackexchange'ta mevcuttur.
Loading...