Soru:
Bir şirketle kullanıcı sözleşmeleri kurumsal birleşmelerden veya bölünmelerden sonra devam ediyor mu?
Frank FYC
2015-07-29 18:57:04 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Yaklaşık bir ay önce eBay / PayPal paylaşımıyla ilgili sormak istedim.

Şöyle ki:

  1. Şirketler bölündükten sonra kullanıcı sözleşmeleri devam edecek mi?

Bana göre, PayPal ayrılıyor kendi şirketi ve eBay aynı şirket olarak kalır: Bir kişinin PayPal'ı kullanmaya devam etmesi için, aslında yeni bir kullanıcı sözleşmesini kabul etmesi gerekir. Yeni şirket, yeni kurallar ve düzenlemeler.

  1. Öyleyse, bu durum iyi durumda olmayan kullanıcıları nasıl etkiler?

İle Bu, bölünmeden sonra, iyi durumda olan kullanıcılara yeni şartlar ve anlaşmaları kabul edip etmedikleri soruldu. Kabul ederlerse sorunsuz devam ettiler. Yapmazlarsa hesaplarını kapatacaklardı.

Ancak, iyi durumda olmayan (PayPal'ın "sınırlı hesaplar" olarak adlandırdığı) kullanıcılar için hesapları kapatma seçeneği mevcut değildir. Yani PayPal, birinin sınırlı bir hesabı kapatmasına izin vermez.

  1. Yeni şartları kabul etme / katılmama seçeneği verilmeyen bir kullanıcı, hesap (iş ilişkisi)?

Daha fazla bağlam ve arka plan katmanı var, ancak şimdilik sorularımı buna indirgemek istedim.

Iki yanıtlar:
chapka
2015-07-29 19:40:34 UTC
view on stackexchange narkive permalink

eBay kullanıcı sözleşmesi şu maddeyi içerir:

Tamamen kendi takdirimize bağlı olarak, Bildirimler Bölümü uyarınca bu tür bir atama bildiriminde bulunarak bu Kullanıcı Sözleşmesini devredebiliriz.

Mevcut PayPal sözleşmesi şöyle diyor:

PayPal'ın önceden yazılı izni olmadan bu Sözleşme kapsamındaki herhangi bir hak veya yükümlülüğü devredemez veya devredemezsiniz. PayPal, bu Sözleşmeyi veya bu Sözleşme kapsamındaki herhangi bir hak veya yükümlülüğü herhangi bir zamanda devretme veya atama hakkını saklı tutar.

Tıkladığınız her kullanıcı sözleşmesinin benzer bir maddeye sahip olması iyi bir bahis.

Bu maddeler ne anlama geliyor? EBay yeni bir şirketten ayrıldığında, sözleşmeye göre haklarını ve görevlerinizi yeni şirkete devredebilecekleri anlamına gelir. Yeni bir kullanıcı sözleşmesinin gerekli olduğu varsayımınız yanlıştır.

Birleşik Krallık yasalarına göre, bir tarafın hak vermesine izin verirken diğer tarafın atamasına izin vermediğinden, bunun adil olmadığı (ve dolayısıyla uygulanamaz) bulunması mümkündür.
Alexanne Senger
2015-07-29 22:37:19 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Varsayımsal olarak:

Aşağıdakileri varsayın:

  1. U kullanıcısı, C şirketi ile bir anlaşma yapar.
  2. C daha sonra tarafından satın alınır şirket D.

O zaman:

D, C'nin A kapsamındaki U'ya olan yükümlülüklerini devralır çünkü D, A'nın halefidir . Bu miras A. tarafından özellikle yasaklanmıştır.

Sorumluluk Reddi: Bu analiz, sizin veya herhangi bir özel durum için geçerli değildir. Size yasal tavsiye vermiyorum, bu yüzden lütfen buna uymayın.

Öyleyse kullanıcının, kullanıcı sözleşmesine uymaya devam etmek isteyip istemediğine dair hiçbir fikri yok mu? Söylemeye zorlanıyor mu?
Tipik anlaşma dili, anlaşmaların halefler için bağlayıcı olduğunu ve tarafların haklarının atanabileceğini belirtir. Bir halef sözleşmeyi değiştirmek isterse, karşı tarafın bunlara bağlı kalması için değişiklikleri kabul etmesi gerekir.
Spesifik olmama izin verilip verilmediğini bilmiyorum (soruyu kişisel durumuma yönlendirmek gibi, eğer bana bildiremezsem), ancak hatırladığım şey, bölünmeden sonra, iyi durumda olan kullanıcılara veya hesabına "girmeden" önce hüküm ve koşulları kabul etmemişlerdir. Değilse, hesaplarını kapatmaları istendi. İyi durumda olmayan kullanıcılara (benim gibi) sorulmadı, ben doğrudan ana sayfaya gittim.


Bu Soru-Cevap, otomatik olarak İngilizce dilinden çevrilmiştir.Orijinal içerik, dağıtıldığı cc by-sa 3.0 lisansı için teşekkür ettiğimiz stackexchange'ta mevcuttur.
Loading...