Soru:
Kapanış saatinden sonra temizlik için saatlerce ödeme kesilebilir mi?
Laura Horvitz
2019-08-20 01:51:11 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Çalıştığım Kaliforniya'daki bar gece yarısı kapanıyor. Kapatmadan önce temizlemeye (bar, mutfak, banyolar, tabaklar) başlarız, ancak çok meşgul değilse. Gece yarısı geldiğinde, bankalarımızı / çekmecelerimizi uzlaştırmaya (kredi kartlarındaki hataları bulma vb.) Başlamadan önce herkesi temizlemek 30 dakika sürer. Bazı geceler temizlik ve uzlaşma saat 3: 00'ten önce bitmiyor.

Bu barda 25'ten az kişi çalışıyor.

Patronumun gece yarısı bize ödeme yapmayı bırakmasına yasal olarak izin var mı?

(Yan not: Yasal olarak gerekli saat başına 13,25 ABD doları değil, saat başına 11 ABD doları ödüyoruz.)

Columbia Bölgesi'nde (DC) mevcut asgari ücret 13,25 ABD dolarıdır ve görünüşe göre ABD'de başka hiçbir yerde yoktur. Aynı zamanda küçük işverenler için (25 çalışanın altında) mevcut Kanada Federal seviyesidir.
Sendikalıysanız, sendikanızla iletişime geçin.
Prensip olarak, patronun size sadece yapmanızı emrettiği iş için ödeme yapması gerekir. Lütfen işten sonra temizlik yapıp yapmadığınızı veya en azından bunu patronunuzla görüşüp tartışmadığınızı açıklayın. Cevap neydi?
Eğer maaş almazsan, o zaman çalışmıyorsun ve mesai saatleri dışında temizlik yapmayı * bırakmalısın çünkü işyeri sigortası seni kapsamaz.Tabii ki sen ve ben biliyorum boğalar___t ve sen çalışıyorsun, yani evet, yat patronunuzdaki bu seçenek ya temizlik yapılmadı VEYA aslında işe yarıyor ve bu nedenle ödeniyor. (IANAL ama bir arkadaşım tam olarak bunu yaptı ve hızlı sonuç aldı, ancak bir sendikanız varsa veya bir avukata erişiminiz varsa, bu fikrin sizin yetki alanınızda ne kadar geçerli olduğu konusunda onları bilgilendirmek isteyeceksiniz)
@DavidSiegel, Kaliforniya'daki asgari ücret şehre göre değişir. Eyalet daha düşük olsa bile 13,25 dolar olabilir.
https://www.laboremploymentlawblog.com/2019/06/articles/minimum-wage/increases-california/ 13,25 ABD doları, LA ve Malibu'da 25 veya daha az çalışanı olan işletmeler için asgari ücrettir.
CA'da, maaş + bahşişler için asgari ücret geçerlidir. Yani en az 2,25 $ / saat bahşiş alırsanız, bu kısım tamamdır.
Kaliforniya'daki @Barmar, devirli pozisyonlar için asgari ücret CA asgari ücret 12 $ / saat ile aynıdır (25'ten fazla çalışan için, daha az çalışan için 11 $ / saat). Kazanılan bahşişler çalışana aittir ve işveren, asgari ücret ödemesine yönelik bahşişleri dahil etmekten açıkça yasaklanmıştır. ref: [CA DIR] [1] Bu sadece, 12 $ / saat + bahşiş alacağınız anlamına gelir. [1]: https://www.dir.ca.gov/dlse/faq_minimumwage.htm
@gerrit Barlarda sendika olan var mı?
@Mast [Evet] (https://en.wikipedia.org/wiki/International_Union_of_Food,_Agricultural,_Hotel,_Restaurant,_Catering,_Tobacco_and_Allied_Workers%27_Associations), ancak ABD için bilmiyorum, [Hollanda'da kesinlikle evet] (https://www.fnvhoreca.nl/) toplu pazarlık yapıyorlar. ABD'de değil misiniz?
üç yanıtlar:
user6726
2019-08-20 02:08:37 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Maaşlı bir işçi değilseniz, çalışılan tüm saatler ücretli olmalıdır ve bu, çalıştığınız gerçek saatler 40 saatin üzerindeyse fazla mesai ücreti de dahil olabilir. bir hafta. ABD Çalışma Bakanlığı'na şikayette bulunabilirsiniz ve patron şikayet ettiğiniz için sizi kovmayabilir. Eyalet DoL'unuzun daha katı kuralları ve cezaları olabilir.

Ancak patronunuz sizi "tamamen ilgisiz" nedenlerle kovabilir ve bu da kendi başına başka bir yasal savaşa neden olabilir.
Bir yasayı çiğnemeye istekli bir patron misillemeye karşı yasayı çiğnemeye isteklidir. Ve iş dünyasında kalmak için çok yaratıcı olmadıkça, makul bir sebep icat edebilir.
Bu nedenle At Will İstihdamı'na izin verilmemelidir.
Andrew Lazarus
2019-08-20 02:07:23 UTC
view on stackexchange narkive permalink

İstediğinizde bildiğinizden şüphelendiğim gibi, size yasal asgari ücretten daha azını ödeyemez. Kapandıktan sonra temizlik için harcadığınız zamanı da kaybetmesi muhtemeldir. En azından California 'da (her zaman bir yargı bölgesinden bahsetmelisiniz), bunlar çalışma saatleridir.

Eyalet Çalışma Kurulunuz, adı ne olursa olsun, iyi bir ilk durak olacaktır.

Yorumlar uzun tartışmalar için değildir; bu konuşma [sohbete taşındı] (https://chat.stackexchange.com/rooms/97827/discussion-on-answer-by-andrew-lazarus-can-pay-be-witheld-for-hours-cleaning- yukarı).
Barry-NJ
2019-08-22 04:53:56 UTC
view on stackexchange narkive permalink

ABD'de saatlik bir çalışansanız, TÜM çalışma süresinin ödenmesi gerekir. Bu, varsa, açıkça izin almadan çalıştığınız zamanı içerir (elbette, izinsiz saatler çalışıyorsanız işten çıkarılabilirsiniz, ancak yine de bunlar için ödeme almanız gerekir). Buna ek olarak, ücretsiz çalışma için "gönüllü" olmanıza izin verilmez. Bu son hüküm, işverenlerin çalışanlara ücretsiz ek saatler "gönüllü" olmaları için baskı yapmalarını önlemektir. Zaman kartınız, saatlerinizi doğru bir şekilde yansıtmalıdır ve saat dışında çalışmanız istenemez. Haftada 40 saatten fazla veya (Kaliforniya'da) günde 8 saatten fazla çalışıyorsanız, fazla mesai hakkınız vardır. Bunun bazı istisnaları / muafiyetleri vardır, bu nedenle California işçi & işgücü geliştirme web sitesinde kendi özel durumunuzu araştırmalısınız.

Ayrıca, üç yıl öncesine kadar giden asgari ücret / fazla mesai ihlalleri için çevrimiçi bir hak talebinde bulunabilirsiniz. Kaliforniya muhtemelen ABD Çalışma Bakanlığı'ndan daha iyi bir başlangıç ​​noktası olacaktır. Ödenmemiş ücret talebinizi destekleyecek belgelere sahip olmasanız bile, muhtemelen onlara işveren için bir ücret ve saat denetimi planlamalarını sağlayabilirsiniz.Bu Soru-Cevap, otomatik olarak İngilizce dilinden çevrilmiştir.Orijinal içerik, dağıtıldığı cc by-sa 4.0 lisansı için teşekkür ettiğimiz stackexchange'ta mevcuttur.
Loading...