Soru:
CBP dizüstü bilgisayarlarını aramak istediğinde yabancılar hangi haklara sahip?
Lucas Kauffman
2015-05-27 10:35:06 UTC
view on stackexchange narkive permalink

ABD sınırlarında dizüstü bilgisayar ve diğer elektronik cihaz ele geçirme vakaları bir izin olmaksızın (verilerin kopyalarının oluşturulması dahil) yasal hale geldiğinden, ACTE'nin iş seyahatinde olanların % 7'si şu ana kadar bir el koymaya maruz kaldığını bildirdi Şubat 2008'de.

Son zamanlarda ABD Bölge Yargıcı Amy B. Jackson, hükümete bu konuda uzun süredir gecikmiş bir darbe indirdi. Kararı, bu davanın özellikle korkunç koşullarına dayanıyor olsa da (bir arama emrini dolaştırmak için birinin gitmesini beklemek, dizüstü bilgisayarı aramadan ele geçirmek ve görüntülenmesi ve adli olarak incelenmek üzere nakletmek, çirkin ipucu ve eksiklik) Mevcut bir suç iddiası), CBP'nin dijital cihazlarla ilgili olarak sınırda istediği her şeyi yapmak için şüpheye ihtiyaç duyulmaması yönündeki iddiasını yankılanarak reddediyor.

Amerikalılar Dördüncü Değişikliği savunabilir, ancak yabancılar ne yapabilir?

Beşinci Değişiklik konu dışıdır; arama ve el koyma * Dördüncü * değişikliktir. Ayrıca, TSA, ABD Gümrükleri değildir; Bu CBP ve iki ajans çok farklı (diğer şeylerin yanı sıra, TSA'nın yaptığı hiçbir şeyin sınırlarla ilgisi yoktur).
@cpast bunu düzeltti
Ayrıca, belirttiğiniz dava * yabancı bir vatandaştı. (ve bu hala dördüncü bir değişiklik meselesi, beşinci bir değişiklik olayı değil).
Davayla ilgili sorun, CBP'nin dizüstü bilgisayarı aramak istemesi değil, diğer arama ve dinlenme yasalarını aşmak için bunu yapıyor olmasıydı. CBP'nin sorumlu olduğu tek şey, ithalat / ihracat kısıtlamalarını veya diğer yasal emirleri uygulamaktır.
Bir cevap:
cpast
2015-05-27 10:44:08 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Yabancı vatandaşlar, tıpkı Amerikan vatandaşları kadar arama ve el koymaya karşı Dördüncü Değişiklik korumasından yararlanma hakkına sahiptir. Bahsettiğiniz dava, aslında, gerekçesiz bir sınır aramasından başarıyla gizlenmiş kanıtlara sahip olan bir Güney Kore vatandaşıydı.Bu Soru-Cevap, otomatik olarak İngilizce dilinden çevrilmiştir.Orijinal içerik, dağıtıldığı cc by-sa 3.0 lisansı için teşekkür ettiğimiz stackexchange'ta mevcuttur.
Loading...