Soru:
Mahkumiyet kaydı nasıl bulunur?
JohnnyElite
2015-07-26 01:28:28 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Annem yaklaşık 20 yıl önce Birleşik Krallık'ta bir şeyden mahkum edildi, ancak hapishaneye layık olmadığı için ayrıntıları kısa süre sonra unuttu. Yaptığım bir başvuru için evimde yaşayan herkesle ilgili bilgileri tam olarak açıklayabilmem için bunu bilmem gerekiyor ama bu mahkumiyetle ilgili ayrıntıları nasıl öğreneceğimi bilmiyorum. Birinin (veya bu durumda kendi) mahkumiyetlerini öğrenmenin kolay bir yolu var mı?

Bir cevap:
Flup
2015-07-26 02:04:05 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Suç küçükse, 1974 Suçluların Rehabilitasyonu Yasası uyarınca "harcanan" sayılabilir. Yalnızca para cezasıyla sonuçlanan bir mahkumiyet genellikle beş yıl sonra harcanır. Harcanan mahkumiyetlerin normalde ifşa edilmesi gerekmez, ancak bilgiyi isteyen kişiyle bunu kontrol etmelisiniz.

Anneniz, Disclosure Scotland 'dan temel bir ifşa talebinde bulunarak kendi sabıka kaydının bir kopyası için başvurabilir; Bu £ 25 tutarındadır ve başvuru çevrimiçi olarak yapılırsa yaklaşık iki hafta sürer. İfşa ve Engelleme Hizmetindeki bir tuhaflık nedeniyle, bir kişinin kendi ifşa sertifikası için başvurabilmesinin tek yolu budur.

Birleşik Krallık'taki herkes, içinde yaşamıyor olsalar bile İskoçya'yı İfşa Etme'ye başvurabilir İskoçya.Bu Soru-Cevap, otomatik olarak İngilizce dilinden çevrilmiştir.Orijinal içerik, dağıtıldığı cc by-sa 3.0 lisansı için teşekkür ettiğimiz stackexchange'ta mevcuttur.
Loading...