Soru:
Yıllar öncesinden gelen Öğrenci Kredisi açılıyor ve maaşımı alıyor
Mikey
2019-04-12 18:44:25 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Özet : Onlarca yıldır öğrenci kredilerimi bankamdan otomatik ödeme ile sorunsuz bir şekilde ödetmiştim; sadece bankamdan çıkar ve bunun için küçük bir faiz avantajı var.

Son zamanlarda, mevcut işverenim bana maaşımın% 15'ini alacak bir tahsilat bürosu olduğunu gösterdi ve eğer bunu 'kabul etmezlerse yasal sonuçlar olabilirdi. Ofis doğal olarak imzalamak zorunda kaldı. Şimdi maaşımın% 15'i bu tahsilat ajansı tarafından kaldırılıyor.

Arka plan : Federal öğrenci kredisinin bu kısmı ayrı bir kurumun parçası haline geldi ve ben ödeme yapmıyordum bu, iki yıl önce bana herhangi bir bildirimde bulunmadan temerrüde düşürüldü.

Son on beş yıldır ödeme yapmaktan memnuniyet duyuyorum ve anlıyorum ki otomatik para çekme işlemlerinde, bu ödemeler için ayrılan hesabımdan farklı bir miktar (?) vardı, ancak sürpriz ani ve on gün önceden bildirimde bulunarak, şu an dışında hiçbir hareket almadım, maaşım acımasız bir miktarda bensiz alınıyor 2005'teki orijinal krediden başka bir şeyi imzalamak.

Bu yasal olarak tehlikeli mi geliyor?

Temsil aramalıyım, yoksa bu statüko ve telefon ve posta konuşmaları hiçbir değişikliğe yol açmıyor, bu benim durumumdaki diğer insanlar tarafından genel olarak kabul gören bir şey.

Sorum ille de işverenimin devam etmesi ile ilgili değil bununla ya da öğrenci kredisi hakkında ne hissettiğimle ilgili (tabii ki her zaman borçlarımı ödemeye çalıştım), ancak özetime göre bunun yasal bir sorun olup olmadığı hakkında.

Iki yanıtlar:
user6726
2019-04-12 19:25:42 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Ödenmiş vergiler ve nafaka ile birlikte öğrenci kredilerinin temerrüdü, maaşların artırılması için mahkeme kararının gerekli olmadığı üç davadan biridir.

Bu makale heceleniyor. bu tür temerrütlere karşı çareler. Örneğin, vergi iadenizi, Sosyal Güvenlik ödemelerinizi veya maaşınızı kesebilirler. Federal asgari ücretin% 15'ini alabilirler ancak 30 katından fazla olamazlar. Dolayısıyla, orijinal kredi sözleşmesi dışında tek bir şeyi imzalamış olmanıza gerek yok.

Bu, özel durumunuzun demir kaplı olduğunu garanti etmez, ancak açıkça yasal olarak uygunsuz değildir.

Emin olmanın tek yolu, garnitürle savaşması için bir avukat tutmaktır. Kısa bir ilk danışma muhtemelen ücretsizdir.

Teşekkürler - bu tam olarak benim sorum. Her zaman ödemek istiyorum, sadece bu anilığın ani olduğunu hissettim ve eğer yasal temsilciyle konuşmam gerekirse. Hızlı bir konsültasyon alacağım ve seçenekleri tartacağım.
"federal asgari ücretin 30 katından fazla değil" Bu ne anlama geliyor? Asgari ücret saat başına dolardır. Bir garnitür sadece dolar.
Çalışma Bakanlığı tarafından burada açıklandığı gibi karmaşıktır: https://www.dol.gov/whd/regs/compliance/whdfs30.pdf. Yasal olarak gerekli kesintiler eksi olan "harcanabilir kazanç" a dayanmaktadır. Kazançları haftalık ücrete göre normalleştirin. Daha az disp. kazanç veya bir çalışanın harcanabilir kazancının 217,50 $ 'dan (şu anda) fazla olduğu tutar = 30 \ * 7.50. Ücret rakamı, temelde "yaşam maliyeti" nin bir göstergesidir.
@Acccumulation "Bir garnitür sadece dolardır" - neden böyle diyorsun? Şüphesiz bir garnitür dolar / hafta, dolar / ay veya dolar / ödeme dönemi, yani birimler asgari ücretle uyumlu mu?
@prl Limit haftalık dolar cinsinden ifade edilirse ve 40 saatlik bir çalışma haftası için asgari ücretle karşılaştırılırsa, birimler eşleşecektir.
Yani asgari ücretin 200 katını kazanan insanları mı koruyorlar? (Çünkü% 15 asgari ücretin 30 katı olacaktır).
zeroone
2019-04-12 19:25:41 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Bu federal bir öğrenci kredisi ise, varsayılan olarak herhangi bir federal krediniz olduğundan ve bunlara hangi kurumun hizmet verdiğinden emin olmak için ABD Eğitim Bakanlığı'na danışırdım.

Durum buysa federal kredi temerrüdü, krediyi iyi duruma döndürmeye çalışmak dışında çok az yasal başvuru var.

https://studentaid.ed.gov/sa/repay-loans/defaultBu Soru-Cevap, otomatik olarak İngilizce dilinden çevrilmiştir.Orijinal içerik, dağıtıldığı cc by-sa 4.0 lisansı için teşekkür ettiğimiz stackexchange'ta mevcuttur.
Loading...