Soru:
Bir trafik duruşu sırasında, ruhsatlı bir ateşli silah taşıdığınızı istenmeden ifşa etmeli misiniz?
Alex S
2016-07-08 02:57:09 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Trafikte rutin bir durma düşünün ve sürücünün veya yolcunun bir ateşli silahı olduğunu, yasal olarak elde edilmiş ve yasal olarak gizlenmiş olduğunu varsayın.

Bu ateşli silahı taşıdıklarını açıklama yükümlülüğü var mı?

Ayrıca, aşağıdaki ikilemde olduğunuzda kendi isteğinizle ifşa ederseniz:

  • Rutin durma sırasında memuru şaşırtmak yerine kendi şahsınızda veya yakınınızda bulundurursanız, Bunu dürüstçe ifşa etmeyi tercih edersiniz

İfşa, iki ucu keskin bir kılıçtır, eğer yaparsanız, memuru endişelendirebilir, gergin hale getirebilir ve tetikleyiciyi aktif hale getirebilir.

Öte yandan, yoksa ve etkileşim sırasında ateşli silaha sahip olmanın bir yönü ortaya çıkar.

Bunu yasal bir soruya indirgemenizi öneririm. Sorun temelde politik ve bunu çözemeyiz. Ancak odaklanabileceğiniz * yasal açılar * vardır.
@Dawn Şu anda videoyu gördüğüm yerde 3:45. Daha sonra kafam daha net olduğunda deneyecek ve güncelleyeceğim. User6726 - Hiçbir yasal sınırın çiğnenmemesi için "yasal" etkileşim ve eylemler açısından soruyorum
@Dawn - İnsan duyguları - O kısmı kaldırıldı
@AlexS Tamam, sanırım hukuki sorunuza indirgemeyi başardım. Bu sormak istediğin şeye ulaştı mı?
Bu iyi bir özet gibi görünüyor: http://concealednation.org/2015/07/do-you-have-a-duty-to-inform-when-carrying-concealed-we-look-at-all-50-states cevaplar için / 15 durum: evet. 31 eyalet: istenirse. 2 durum: hayır. 2 durum: özel durum.
@Dawn her şeyi kesip atarsın. Sadece yasal zorunluluk sormuyorum, böyle bir durumda olan tüm taraflar için bu tür olayları önlemeye yardımcı olmak için neyin iyi ve yasal olduğunu soruyorum.
Hareket tarzları öneremeyiz.
@Dawn - Yasal işlemlerin yapılmasını istemiyor. Sadece ateşli silah taşıyan bir kişinin bir olayı önlemek ve yasal ve güvende kalmak için izlemesi gereken uygun prosedürün ne olduğunu sormak. Burada, kenara çekilirken güvenli ve yasal olarak nasıl / ne zaman ve nerede durdurulacağından bahseden yeterince Soru ve Cevap gördüm - Burada karışıma "lisanslı ateşli silahlar" ekliyoruz
Her bir eyalet için, [handgunlaw.us] (http://handgunlaw.us/) adresini kontrol edin. İlgilendiğiniz duruma tıklayın, ardından bilgi için PDF'de "Bilgilendirilmeli" ifadesini arayın. Bu yasal tarafı cevaplıyor. Bununla birlikte, güvende olmak her zaman üzgün olmaktan daha iyidir. Pencereyi aşağı indirmenizi (memur gelmeden önce), ellerinizi direksiyona koymanızı, yan kolun memurunu bilgilendirmenizi ve talimatlarını beklemenizi öneririm. Memurun, aracınızın tarifine uygun bir araba kullanan silahlı ve tehlikeli bir şüpheli için bir gönderi alıp almadığını asla bilemezsiniz.
Ayrıca, eyalet yasalarının LEO'ya bilgi vermenizi gerektirmemesi, yerellerin daha katı düzenlemelere sahip olamayacağı anlamına gelmez.
Bir cevap:
user6726
2016-07-08 04:16:03 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Örneğin Güney Carolina 'da yasa

Bir izin sahibinin, gizlenebilir bir silah taşıdığında, ruhsat kimlik kartını yanında bulundurması gerekir. Madde 4, Bölüm 31, Başlık 23 uyarınca gizlenebilir bir silah taşırken, bir izin sahibi, bir kolluk kuvvetine izin sahibi olduğunu bildirmeli ve bir görevli olduğunda izin kimlik kartını göstermelidir:

(1) kendini bir kolluk kuvveti olarak tanımlıyor; ve

(2) bir izin sahibinden kimlik veya ehliyet talep ediyor.

Öte yandan Washington 'da yasa sadece bir izin gerektirir (veya silah bagaja kilitlenmelidir) ve bu tür bilgileri gönüllü olarak verme yükümlülüğünüz yoktur. Bazı eyaletler yerel seçeneklere izin verir, ör. NY'nin genel olarak hukuku bildirme görevi yoktur, ancak görünüşe göre Buffalo, Rochester ve NYC bunu yapmaktadır. Oldukça karmaşık, çünkü silahın dolu olup olmadığına, gizli mi yoksa bagajda mı olduğuna bağlı olarak kanunların tam olarak ne söylediği konusunda farklılıklar var.Bu Soru-Cevap, otomatik olarak İngilizce dilinden çevrilmiştir.Orijinal içerik, dağıtıldığı cc by-sa 3.0 lisansı için teşekkür ettiğimiz stackexchange'ta mevcuttur.
Loading...