Soru:
Grand Theft Auto hakkında bu kadar büyük olan nedir?
foreyez
2018-01-17 01:35:33 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Kanun, Grand Theft Auto'yu tanımlarken neden "Büyük" kelimesini kullanıyor? Neredeyse yüceltiyorlar gibi. Daha düşük bir araba hırsızlığı türü var mı?

Şimdiye kadarki tek cevap bunu netleştirmediğinden, seri adını mevcut * büyük hırsızlık (of) auto (varyete) * cümlesinden alıyor. "Grand theft, auto", polisin ilk GTA oyunu çıkmadan çok önce aşina olacağı bir ifadedir.
@sgroves Sorunun video oyunuyla ilgisi olduğunu sanmıyorum.
@JustinLardinois Büyük harf kullanımına bakıldığında o kadar emin değilim.
Sorunuz bana Guns N 'Roses' * Civil War * 'daki kapanış sözünü hatırlatıyor: "Yine de savaşla ilgili bu kadar sivil' nedir?" :)
Çünkü ** Sahiplerin Onayı Olmadan Almak ** ([TWOC] (https://en.wikipedia.org/wiki/TWOC) kral - GTA'nın Birleşik Krallık versiyonu) neredeyse oyun satmaz.
TWOC, büyük otomobil hırsızlığının Birleşik Krallık versiyonu değil, daha az bir suçtur. Hırsızlık, söz konusu nesnenin sahibini kalıcı olarak mahrum etme niyetini gerektirir. TWOC, farklı ABD eyaletlerinde çeşitli şeyler olarak adlandırılır (ör. Washington'da "izinsiz bir motorlu taşıtı almak", California'da "izinsiz araç almak").
Ayrıca büyük hırsızlık, büyük kabahat ve benzer başlıklı suçlar da var; sadece 'büyük' ​​değil.
Bir cevap:
user6726
2018-01-17 01:56:12 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Bazı yargı alanlarında kullanılan bir terim olan büyük hırsızlık, "büyük hırsızlık" tır. Kaliforniya'da neyi ne kadar çaldığınıza göre belirlenir, örneğin evcil kümes hayvanları için 250 dolardan fazlası (ve diğer şeyler) hariç "950 dolardan fazla". Ayrıca her türlü otomatik hırsızlığı da içerir. Aksi takdirde, küçük hırsızlık ("küçük hırsızlık": terimler Fransızca'dan türemiştir ve bazen "petit" olarak yazılır) olarak bilinir. Öte yandan, Washington eyaleti bu terimleri kullanmaz, bunun yerine 1., 2. ve 3. derece hırsızlığın yanı sıra motorlu taşıt hırsızlığı, iki derece motorlu taşıt kaçırma vb. .

Şu ana kadar "önemsiz" in "küçük hırsızlık" ta olduğu gibi "küçük" kelimesinin İngilizleştirilmesi olduğunu hiç fark etmemiştim.
Benzer şekilde, "büyük" bir jüri, bir deneme jürisinden daha büyük olduğu için böyle adlandırılır.
büyük hırsızlıktan bahsedilmiyor mu? sonuçta aynı sebep
Öyleyse sanırım OP'nin sorusuna şu şekilde cevap verilebilir: Bir limon çalarsanız, yetki alanınızdaki "büyük hırsızlık" maddesini aşmak yeterince pahalı olmayabilir, bu yüzden "küçük araba hırsızlığı" ile suçlanmak zorunda kalacaksınız. "
CA'da 5 dolarlık bir araba GTA'yı tetikler; Washington'da "büyük hırsızlık" yok. Bir otomobilin değerinin suçu tanımlamakla alakalı olduğu herhangi bir durumdan haberdar değilim, ama olabilir.
@user6726 CO'da birleşik bir hırsızlık yasasına sahibiz ve suçun derecesini tanımlamayla ilgili tek şey otomobilin değeridir. Bunun bir otomobil olması konu dışı.
Öte yandan @ohwilleke,, otomobil hırsızlığını kendine özgü bir şey olarak tanımlıyor (veya en azından tanımlıyor): Birinin aracını izinsiz almayı içeren varsayımsal bir durumu araştırırken, yasalar ve çapraz referanslar arasında adli atıflar yapmak neredeyse bir saatimi aldı. bir suçun işlendiğini tespit etmek için görüşler (ve ardından sonraki kazanın herhangi bir "ağır cinayet" hükmünü tetiklemediğini anlamak için birkaç saat daha).
@CortAmmon Yorumlardan, "_Grand theft, auto" daki niteleyici, boyuttan çok neyin çalındığıyla ilgilidir. Yani "_Grand hırsızlığı, otomobil_" ile "_Petty hırsızlığı, otomobil" değil, "_ Büyük hırsızlık, plazma TV_" ile daha fazlası var.
@MichaelSeifert benzer şekilde, ABD Donanması'nın "Astsubay" rütbeleri vardır. Ordudaki Astsubaylara (Onbaşı ve Çavuşlar) esasen eşdeğerdirler. Astsubaylar subaylardır (komuta yetkisine sahiptirler) ancak POTUS'tan komisyon alamazlar ve astsubayların altında sıralanırlar.
@TripeHound hakkı, kısmen polis prosedürüne ve kısmen de bazı yargı bölgelerinde bulunan tüzüklere dayalı olarak ortaya çıkan "belirli ifadelerden" biridir. Kendi "küçük hırsızlık ampulünü" bulabilirsin, herkesin kullanması için bol şans.
Fransızcada "büyük" (büyük), "büyük haydutlukta" da kullanılır (ağır silahlarla büyük banka soygunu gibi büyük ölçekli haydutluk)
@MichaelSeifert benzer şekilde, deneme jürilerine bazen küçük jüriler denir, ancak daha yaygın olarak * petit * olarak yazılıyor gibi görünse de.


Bu Soru-Cevap, otomatik olarak İngilizce dilinden çevrilmiştir.Orijinal içerik, dağıtıldığı cc by-sa 3.0 lisansı için teşekkür ettiğimiz stackexchange'ta mevcuttur.
Loading...