Soru:
Benim için tasarlanmamış şüpheli yasal yazışmalarla nasıl başa çıkılır?
user4210
2017-06-09 21:00:08 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Herkese açık bir sağlayıcıdan adımı ve soyadımı içeren bir e-posta adresim var - Aynı adı taşıyan diğer kişiler için rutin olarak çok e-posta alıyorum, bazen kibarca "özür dilerim" , size yanlış bir e-posta adresi verildi ", çoğu zaman e-postaları çöpe atıyorum.

Yakın zamanda bir ABD hukuk firmasından ayrıcalıklı belgelerin ekli olduğu bir e-posta aldım - belgelerden biri temelde bir "öteki ben" in bir ifadede yalan söyleyeceği şeylerin listesi.

"Gerçeği araştırmamak", "konulardan kaçınmak" değil, gerçek "bu konuda yalan söylemeniz, tamamen inkar etmeniz veya söylemeniz gerekir gerçek olmayan bir şey "hukuk firmasının tavsiyesi.

Bunu ilgili yasal birliğe veya kuruma bildirmeli miyim? Yoksa e-postayı çöpe atıp unutmalı mıyım?

Hukuk firması ile aynı ülkede değilim (ABD'deler).

Tebrikler, sahtekar bir avukat yakaladınız. Şimdi onu yakala! Bizim için sıradan düzgün insanlar için ne kadar az uğraşıp dururlarsa o kadar iyidir. : D
Kesinlikle mümkün olduğu kadar çok kişiye iletmenizi tavsiye ederim. Yasayı böylesine pervasızca çiğneyen herkes yakalanmalıdır. Yanlış yargılamayı göz ardı ederek, avukatın bu tür suçlardan dolayı ehliyetini kaybetmesini isterdim.
Iki yanıtlar:
user6726
2017-06-09 22:01:39 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Suç mahalli ihbar, 18 USC 1622 uyarınca federal düzeyde cezai bir suçtur ve özellikle bir hukuk firmasının yapması kötüdür. Bir avukatın, bir müşterinin yasal bir işlemde yalan söylemesine izin vermemesi görevi vardır, bu nedenle bir müşteriye yalan söyleme talimatı vermek daha kötüdür. Yasal olarak konuşursak, ülkenizde vatandaşların yabancı ülkelerdeki suçları bildirmesini zorunlu kılan bazı tuhaf yasalar yoksa, bunları (yerel ABD) yetkililerine teslim etmek zorunda değilsiniz. Yetkililere böyle bir e-postayı iletirken muhtemelen iki şey ortaya çıkabilir. Birincisi, müşteriye karşı kullanamayacakları ayrıcalıklı iletişime erişim kazanacaklarıdır. Diğeri ise avukatın bir suç işlediğine dair imtiyazlı olmayan delillere sahip olacaklarıdır. Bkz. Clark / Amerika Birleşik Devletleri, 289 ABD 1:

Avukat ile müşteri arasındaki iletişimi koruma ayrıcalığı vardır. İlişki kötüye kullanılırsa ayrıcalık uçar. Bir dolandırıcılık komisyonunda kendisine hizmet edecek tavsiye için bir avukata danışan bir müvekkilin hukuktan hiçbir yardımı olmayacaktır. Gerçeğin söylenmesine izin vermeli.

Yapmanız gerekip gerekmemeniz konusunda ahlaki sorular konusunda tavır almayız.

OP'nin bunu yetkililerle paylaşarak yasadışı bir şey yapma şansı var mı? Bazı belgeleri çoğaltmanın yasadışı olabileceğini tahmin edebiliyorum.
@Vality:'nin olası bir ihlale karşı Baroyu (veya eşdeğerini) uyarmanın yasa dışı olma ihtimali yoktur. Yanlış yargılamaya neden olabilecek belgeleri mahkemeye gönderirseniz; ancak ABD’de değilseniz Amerikalı bir yargıcı sinirlendirmek yasa dışı değildir.
Yazar küçük harflerle GİZLİ: İFŞA ETMEYİN yazmış olsa bile, bir suçun kanıtını sağlayan bir e-postanın iletilmesinin suç olacağı düşünülemez.
@user6726 E-posta sorumluluk reddi beyanları, alıcıyla önceden var olan bir tür sözleşme olmaksızın zaten yalnızca asgari yasal etkiye sahiptir.
@AJMansfield E-posta sorumluluk reddi beyanları Big Paper tarafından desteklenir, bu nedenle e-postalarınızı yazdırdığınızda neredeyse iki parça kağıda biter. Son satır, ikinci sayfanın en üstündedir ve genellikle "lütfen bu e-postayı yazdırmadan önce ortamı düşünün" der.
justin
2017-06-10 17:10:54 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Lütfen bir sorunla karşılaştıklarında muhtemelen yanlış e-postayı kullandıklarını ve bilgileri iletenin siz olduğunuzu anlayacaklarını unutmayın. Dolayısıyla, suç düzeyine bağlı olarak, bunun nasıl geri tepebileceğini de değerlendirmelisiniz.

Bir suçu ihbar etmenin bir kişiye "geri tepmesini" sağlayacak makul bir yol düşünebiliyor musunuz? Yoksa kara operasyon tipi intikamdan mı bahsediyorsunuz?
Thought more about registering the email for a lot of newsletters, but they already do illegal stuff, so wouldn't put "black-ops" off the table either, yeah.


Bu Soru-Cevap, otomatik olarak İngilizce dilinden çevrilmiştir.Orijinal içerik, dağıtıldığı cc by-sa 3.0 lisansı için teşekkür ettiğimiz stackexchange'ta mevcuttur.
Loading...