Soru:
Yalnızca Birleşik Krallık hesabım varsa, PayPal neden ABD vergi yasasına göre hesabımı engelliyor?
kenorb
2016-06-20 17:41:17 UTC
view on stackexchange narkive permalink

İşletmem için PayPal hesabı açtım ve Profilimde İngiltere adresini açıkça seçtim. Telefonum İngiltere, banka hesaplarım İngiltere ve bakiye GBP cinsinden gösteriliyor. Dolayısıyla, hesabımın İngiltere merkezli olduğu PayPal için çok açık.

Ancak şu e-postayı aldım:

Hesabınıza erişiminiz sınırlı kalacak işletmeniz hakkında daha fazla bilgi ekleyene kadar.

Neden bu bilgileri eklemem gerekiyor?

ABD vergi yasası olan Foreign Account Tax Compliance Act (FATCA), finans kuruluşlarını gerektirir Yeni bir işletme hesabı açıldığında müşterilerden ek bilgi toplamak için PayPal gibi. İşletmeniz veya müşterileriniz Amerika Birleşik Devletleri vergi mükellefi olmasa veya ABD'de bulunmasa bile bu bilgileri eklemeniz gerekir . Bu bilgileri yasal düzenleme ve uyumluluk amaçlarıyla topluyoruz.

"Daha fazla bilgi" ekleyerek ABD formunu W-8BEN-E'yi indirmek, tamamen doldurmak ve PayPal'a yüklemek veya fakslamak anlamına gelir. ancak ABD'den bir form doldurmak istemiyorum çünkü ABD'den değilim ve gizli kişisel bilgilerimi yabancı ülkeyle paylaşmak istemiyorum. Açıklığa kavuşturmak gerekirse, işletmemin ABD'den herhangi bir müşterisi yok ve işletmem Birleşik Krallık'ta kayıtlı. Ve bir işletmenin sahibi olarak ABD'de hiç bulunmadım

Öyleyse sorum şu: ABD vergi yasasından neden etkileniyorum? ABD vergi yasasına gerçekten uymam gerekiyor mu (şirket Birleşik Krallık'ta faaliyet gösteriyor mu?


E-postadan alınan yukarıdaki alıntı, şunları yapmam gerektiğini söylüyor işletmem ABD'de olmasa da bu bilgiyi ekle Ancak FATCA SSS sayfasında (giriş gerektirir) yazıyor:

Dışarıda tutulan hesaplar için ABD dışındaki kişilere ait Amerika Birleşik Devletleri, PayPal gibi finans kurumları, ABD vatandaşı olmadıkları sürece hesap sahiplerinden bilgi toplamalıdır .

Benim için bu önceki alıntıyla çelişiyor (çünkü burada benden ABD vatandaşı olmadığımı kanıtlamamı istiyorlar) bu yüzden ne yapmam gerektiği konusunda kafam karıştı.

Diğer bir deyişle , İngiltere'deki işletmem FATCA gerekliliklerini bir şekilde göz ardı edebilir mi, etmeyebilir mi? Şu anda, hiçbir anlam ifade etmeyen ülke uyum yasası vergisine ( W-8BEN-E doldurarak) uymak zorunda kalıyorum.


PayPal - Your account has been limited - Complete your business information

Lütfen aşağıdakilere dikkat edin. PayPal kullanıcılarını hedefleyen bir "Hesabınız sınırlandırıldı" e-postası var. (Tuhaf bir şekilde) servicesATapple.com'dan geldiğini iddia eden posta. Bu e-postaların ve sahte PayPal web sitelerinin birkaç çeşidi vardır, bu nedenle lütfen olası dolandırıcıyı sağlamayan bir bağlantı değil alternatif bir yol aracılığıyla PayPal ile iletişime geçerek onaylayın. Siz ve şirketinizle ilgili herhangi bir ayrıntı vermeden önce bu dolandırıcılıklarla ilgili bir web araması yapın.
Bir "ABD vatandaşı" ABD'de ikamet etmiyor olabilir (yani Birleşik Krallık'ta yaşıyor olabilir), bu nedenle bir Birleşik Krallık adresine, telefon numarasına ve banka hesaplarına sahip olmak "ABD vatandaşı olmayan biri" olduğunuz varsayımına izin verebilir "ABD vatandaşı olmayan biri" olduğunuzun belirlenmesine izin vermez. [26 ABD Kanunu § 7701 - Tanımlar] (https://www.law.cornell.edu/uscode/text/26/7701) paragraf 30'a bakın.
“... işletmeniz hakkında daha fazla bilgi ekleyin ...` `Tam olarak ne eklemeniz gerekiyor? PayPal hesabınızda doğrudan oturum açtığınızda (ve e-postadaki bir bağlantıyı tıklayarak ** değil **) 'Bildirim' veya başka bir uyarı / mesajla aynı isteği buluyor musunuz?
@user2338816 Daha fazla bilgi ekleyerek `` W-8BEN-E formunu indirin, tamamen doldurun ve PayPal'a yükleyin veya fakslayın '' anlamına gelir ve ABD'den bir form doldurmak istemiyorum, çünkü ABD'den olmadığım ve Kişisel bilgilerimi yabancı ülke ile paylaşmak istemiyorum.
@kenorb Görünüşe göre bu form ABD kaynaklı gelir için kesinti ile ilgili. Size PayPal aracılığıyla yapılan ödemelerin hiçbiri ABD'den gelmiyorsa, doldurmamaktan kurtulabilirsiniz. Ancak, ABD'de müşterileriniz veya müşterileriniz varsa, aslında formu doldurmanız gerekebilir veya bunu yapmak sizin yararınıza bile olabilir.
Bir ABD vatandaşının bir Birleşik Krallık finans hesabı açmasından maddi olarak farklı görünmüyor. Ters yönde İngiltere formları var. Yine de paypal.co.uk'nin açık bir şekilde dahil olmaması ilginç görünüyor.
Tüm W-8 serisi formları (ve ayrıca ABD'li alıcılar için geçerli olan W-9 serisi) IRS'ye veya ABD hükümetindeki herhangi bir kişiye dosyalanmaz; sadece ödeme yapan taraf veya FI tarafından tutulur, burada paypal. Yalnızca _ödemeler_ ve / veya _bağlılıklar_ W-8 veya W-9'da _base (çoğunlukla?) Raporlanabilir ve / veya durdurulabilir olarak belirlenirse, bu ödemeler ve / veya bekletmeler birkaç _başka_ formda raporlanır.
Iki yanıtlar:
jimsug
2016-06-20 18:10:33 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Bir ABD yasasına uymanızın istenmesinin nedeni, bir ABD şirketi olan PayPal'ın ABD yasalarına uymak zorunda olmasıdır. Uymazsanız, muhtemelen uyumsuz olacak ve yaptırımlara tabi olacaktır.

Daha fazla arka plan için, FATCA raporlaması bir şirketin iş yaptığı işletmeleri tanımlamak için kullanılır. Bu senaryoda PayPal sizinle iş yapıyor, 'Kenorb Inc' ve bu nedenle düzenleyici kurumlara ABD merkezli bir şirket olmadığınızı, dolayısıyla W-8BENE'ye ihtiyaç duyduğunuzu kanıtlamalıdır.

Benzer şekilde yol - diğer ülkelerden insanlar işletmenizle uğraşırken Birleşik Krallık kanunlarını görmezden gelemezler.

Alıntılarınıza gelince - çelişkili değiller.

Başka bir şekilde söyledi: Siz, Kenorb, ABD vergi yasalarına göre bunu yapmak zorunda değilsiniz. Size hizmet vermeye devam etmek istiyorlarsa bu bilgileri almak için * PayPal * gereklidir.
Bunun doğru olduğundan emin değilim. Bir paypal hesabına kaydolduğunuzda ve bir İngiltere adresi verdiğinizde, şu şirket ayrıntılarını veren bir web sitesi olan paypal.co.uk'ye yönlendirilirsiniz: "PayPal (Avrupa) S.à rl et Cie, SCA, gerektiği gibi lisanslıdır 5 Nisan 1993 tarihli mali sektöre ilişkin yasanın 2. maddesi anlamında bir Lüksemburg kredi kurumu olarak ve Lüksemburg denetim otoritesi olan Commission de Surveillance du Secteur Financier'ın ihtiyatlı denetimi altındadır ve L- 1150 Lüksemburg. " - bu bana bir Amerikan şirketi gibi görünmüyor.
@Jules:, çünkü bu yan kuruluşun ana şirketi, ABD yasalarına tabi olacak (bir yan kuruluş aracılığıyla hareket ederken bile) PayPal ABD olacaktır.
Ya da başka bir şekilde, "Bir ABD formu doldurmak istemiyorum" dedi - o zaman bir ABD ödeme sistemi kullanmayın. Yasal nedenlerle bir AB mevcudiyetine sahip olmak için Lüksemburg'a da dahil olmuş olmaları, onları ABD düzenlemesinden korumak için AB operasyonlarını ayırma zahmetine girdikleri anlamına gelmez. Örneğin Visa ve Mastercard'ın farklı çalıştığını düşünüyorum (emin değilim).
Ve ABD dışındaki ayrı bir kuruluş / sistem için bile, FATCA hala geçerlidir - aslında ana _ noktası, FFI (veya ülkeleri) istekli olmadıkça, Yabancı (ABD'den) Finans Kuruluşlarına veya FFI'lara başvurmaktır. ABD finansal sistemine ve piyasalarına erişimin kesilmesi ve bunlar (hala) küresel olarak çok önemli. Çok az sayıda FFI bu cezayı riske atmaya hazır.
Cai
2016-06-21 05:50:45 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Birleşik Krallık'ta bulunuyorum ve 2 ayrı PayPal ticari hesabım var (İngiltere'deki işletmeler için). ABD vergi formlarını veya diğer formları doldurmak zorunda kalmadım.

Her iki hesabım da işletmelerle ilgili belgeleri sağlamadan önce bir noktada "sınırlı" idi. Hesaplardan birinde, bilgileri çevrimiçi hesabım üzerinden sağlamaya çalışırken çok sorun yaşadım (ayrıntıları hatırlayamıyorum, ancak açık bir şekilde türüyle alakalı olmayan bilgiler istiyorlardı. hesabınız ve işiniz dahil - doldurmanız istenen form değil).

Haftalarca farklı belgeleri yükledikten sonra şanssız bir şekilde PayPal'dan biriyle telefonda konuştum ve her şey neredeyse anında çözüldü ilgili HMRC belgelerini gönderiyorum. Görünüşe göre PayPal'ın otomatik sistemleri ne hakkında konuştuklarını her zaman bilmiyor. PayPal'dan gerçek bir kişiyle konuştuğunuzda işleri nispeten daha kolay halledebilirsiniz.Bu Soru-Cevap, otomatik olarak İngilizce dilinden çevrilmiştir.Orijinal içerik, dağıtıldığı cc by-sa 3.0 lisansı için teşekkür ettiğimiz stackexchange'ta mevcuttur.
Loading...