Soru:
Kaydedilmiş bir Skype görüşmesinin sahibi kimdir?
URS
2015-09-01 11:58:14 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Birisi Skype görüşmemi kaydederse, bu video onun mülkü mü yoksa benim mi?

Bu videoyu halka açık hale getirmesi, hatta en başta kaydetmesi hakkında bir yasa var mı?

Ülke- Hindistan.

Cevap verebilmek için ülkenizi ve menşe ülkenizdeki yargı alanını netleştirmeniz gerekir.
@gracey209 _ "menşe ülkedeki yargı yetkisi" _. Ne anlama geliyor?
ABD'de bu eyalet anlamına gelir ve eğer federal bir mesele ise bilinmesi gereken. Birleşik Krallık, İngiltere / Galler, İrlanda veya İskoçya'da.
@gracey209 Avustralya'da, eyalet veya bölge vb.
Bu aynı zamanda insanların nerede olduklarını bilerek bir soru göndermelerinin bu kadar önemli olmasının nedenidir.
Bir cevap:
Dale M
2015-09-01 12:28:43 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Video veya ses kaydı çekme bağlamında hangisi "herkese açık" kabul edilir? yanıtında belirtildiği gibi; Katılımcılardan herhangi biri Avustralya'da ise, tüm taraflar izin vermedikçe, kayıt yasa dışıdır.

Yasallığına rağmen, kayıt yapan kişinin kayıt yeleklerindeki mülkiyeti. Onu saklamasına karşı bir kanun yok. İçerdiği materyal saldırgan, nefret söylemi veya karalayıcı olmadığı sürece yayınlamasına karşı bir yasa yoktur (bkz. Avustralya'da müşteri geri bildirimi toplama).

ABD'de yargı yetkisine bağlıdır. Skype, çoğunlukla bir konuşma olarak kabul edilir (video bileşeni nadiren fark yaratır - tasvir edilen bir çocuk veya çıplaklık olmadığı sürece). Sabah ABD ve İngiltere cevabını vereceğim (NYC saatinde, yani saat 03.00) İnternetin harika yanı bu. Avustralya benim için kelimenin tam anlamıyla dünyanın her yerinden biri ve bu sitede yasalarındaki ortaklığı görmek ilginç!


Bu Soru-Cevap, otomatik olarak İngilizce dilinden çevrilmiştir.Orijinal içerik, dağıtıldığı cc by-sa 3.0 lisansı için teşekkür ettiğimiz stackexchange'ta mevcuttur.
Loading...