Soru:
Birleşik Krallık'ta fiziksel posta almak için yasal bir zorunluluk var mı?
Aiden Bell
2017-01-17 00:45:21 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Yakın zamanda Birleşik Krallık'ta posta alamadım (posta odasındaki bozuk posta kutusu nedeniyle) ve sonuç olarak, almam gereken yasal belgeyi okumadım.

Anladığım kadarıyla ehliyetiniz gibi durumlarda geçerli bir adres için yasal gereklilik, adreste fiziksel postanın alınması için yasal bir gereklilik var mı? Adresinizi vermeniz aynı zamanda bu adreste gönderi alıp açmış olduğunuz anlamına mı geliyor?

Fiziksel gönderiyi reddedebilir misiniz? Bir ikamet adresinde gönderi almaktan hep birlikte vazgeçilsin mi?

Yukarıdakilere verilen yanıtların etkilerinin yanı sıra ... "makul adımlar" atan kuruluşlar sözleşmesi varsa sizinle temasa geçin, eğer bir cevap alamazlarsa ve böyle bir gönderinin alınıp alınmadığı hakkında hiçbir fikirleri yoksa gönderi nasıl makul görülebilir? O halde gönderi almak için "makul adımlar" atmak benim sorumluluğum değil mi? Neden yapayım? Ya yapamazsam?

Usually, in circumstances where a legal notice is given by mail the duty of the person giving notice is to mail it to the "last known address" or to an address believed in good faith to be valid, and proof of receipt is not required. Often, failure to receive actual notice is a ground to set aside an action taken for which you were given notice if objection to the action taken is sufficiently timely and no third party is prejudiced. Also I don't know U.K. practice, but U.S. mail can be sent someone with no address by mailing it to "general delivery" at a particular post office near the person.
The post office didn't hold your mail until the delivery box was repaired?
Bir cevap:
AudreyW
2017-01-27 14:57:33 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Googling'i yaptım:

Bu makalede açıklanan durumdan önce, gönderen mektubun doğru bir şekilde ele alındığını yeterince kanıtlayabilirse, bir bildirim tebliğ edilmiş sayılırdı , ön ödemeli ve postalanmış. Hukuk - 1978 Yorum Yasası'nın 7. Bölümü

Dava, aynı yasanın, mektubun söz konusu posta kutusuna alınmaması veya çok geç alınması durumunda, bildirimin hizmet edilmemiş sayılır. Alıcının, mektubun posta kutusuna ulaşmadığını kanıtlaması gerekmez.

Ayrıca, postanız tahrif edilmişse, Royal Mail ile iletişime geçmelisiniz - görev yapacak bir inceleme ve posta kutunuzu sıraya koyun.

Kiracılar ve ev sahipleri ile çalışıyorum, bu nedenle birçok resmi bildirim var. Bu uygulamada, bir bildirimi takip etmek ve alıcının gerçekten bildirimi aldığından ve kabul ettiğinden emin olmak genellikle önerilen bir eylemdir. Bunun yasal bir zorunluluk olup olmadığını bilmiyorum, ancak çoğu zaman anlaşmazlıklarda (üçüncü bir tarafın tahkime gitmesi durumunda), bir taraf bildirimi almadığını belirtirse ve diğer taraf her şeyi yaptığını yeterince kanıtlayamazsa iletişim kurma ve bildirimin teslimini onaylama yetkileri varsa, bildirim yerine getirilmemiştir.

Gönderiyi reddedemeyeceğinize inanıyorum. Posta kutunuzdaysa, kontrol etmek ve okumak sizin sorumluluğunuzdadır.

Interesting. In my case I was unable to physically access the mail for various reasons. How arcane that in the modern age so much relies on a system with no guarantee of receipt
Dürüst olmak gerekirse, artık pek çok insan e-postayı standart posta yerine veya ek olarak kullanıyor. DÜZENLEME: Posta kutusuna erişiminizin engellendiğini kanıtlayabilirseniz, bunun, bildirimin teslim edilmemesini yönetmeye yardımcı olacağını düşünüyorum.
Göçebe iseniz özellikle zordur. E-postanın kişisel olarak geçerli bir bildirim aracı olarak sayılması gerektiğini ve adresinizi (e-posta veya posta) resmi bildirim için duyurmak için bir mekanizma olduğunu düşünüyorum.


Bu Soru-Cevap, otomatik olarak İngilizce dilinden çevrilmiştir.Orijinal içerik, dağıtıldığı cc by-sa 3.0 lisansı için teşekkür ettiğimiz stackexchange'ta mevcuttur.
Loading...