Soru:
CA'da güneş kırıcı eylem
Michael Kofnovec
2019-03-11 08:33:58 UTC
view on stackexchange narkive permalink

CA'da yıllar önce kurulmuş (2009 evleri 2004 yılında inşa edilmiş) bir güneş enerjisi sistemini gölgeleyen komşu bir ağaç (ağaç daha kısa bir biçimde var olmuş olabilir ve ağaçlar çok hızlı büyür), ağacı budamak için komşunun yasal yükümlülükleri?

Bir cevap:
user6726
2019-03-11 21:03:36 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Yasa şunu gerektirir:

Bir güneş enerjisi kollektörünün kurulumundan sonra, başka bir mülke sahip olan veya başka bir mülkün kontrolünü elinde bulunduran bir kişi, bir ağaç veya çalı Yerel standart saatle 10: 00-14: 00 saatleri arasında herhangi bir zamanda söz konusu güneş kolektörü yüzeyine kollektör soğurma alanının yüzde 10'undan daha büyük bir gölge oluşturacak şekilde bu mülk üzerine yerleştirilmiş veya yerleştirilmişse, büyüyecek. / p>

Sonraki paragraf, mülk sahiplerine verilebilecek bir uyarı ile ilgilidir ve nihayetinde ağacın bir kamu sorunu olduğu ve kaldırılmaya tabi olduğu düşünülebilir. Ancak (25984):

Bu bölüm aşağıdakilerden hiçbiri için geçerli değildir:

(a) Daha önce dikilmiş bir ağaç veya çalı bir güneş kollektörünün kurulması.

(b) Bölüm 4526'da tanımlanan kereste arazisine veya ticari tarımsal ürünlerin üretimine ayrılan araziye dikilen, büyütülen veya hasat edilen bir ağaç.

(c) Bir güneş kollektörünün kurulumundan önce büyümekte olan ve güneş kollektörünün kurulumunu takiben, halk sağlığının, güvenliğinin veya güvenliğinin korunması için ölen veya kaldırılan bir ağacın veya çalıların değiştirilmesi çevre.

(d) Bir şehir veya ilçe yönetmeliğine tabi bir ağaç veya çalı.

Diğer bir deyişle, bir koleksiyoncuyu mevcut bir bitki sonunda toplayıcıda gölgeye neden olabilir (kısa bir ağaç olabilir), çare bulamazsınız. Bu, başın belaya girme doktrinini izler.Bu Soru-Cevap, otomatik olarak İngilizce dilinden çevrilmiştir.Orijinal içerik, dağıtıldığı cc by-sa 4.0 lisansı için teşekkür ettiğimiz stackexchange'ta mevcuttur.
Loading...